GAVLAS vydraží soubor budov u Václavského náměstí

GAVLAS vydraží soubor budov u Václavského náměstí

Ve středu 5. března 2008 proběhne od 14. hod. dražba mimořádně atraktivní nemovitosti: souboru administrativních budov v těsné blízkosti Václavského náměstí. Tento komplex s aktuální užitnou plochou 3 500 m2 a vlastním dvorem disponuje potenciálem na rozšíření užitných ploch až na 7 600 m2. Dražba, pořádaná aukční a realitní agenturou GAVLAS, se koná v budově Autoklubu v Opletalově ulici.

Nabízený komplex administrativních budov se nachází v ulici Politických vězňů vedle hotelu Yasmin a paláce Luxor a jeho součástí je dvůr s kapacitou 40 parkovacích míst. O atraktivitě nemovitosti vypovídá nejen její umístění, ale také souhlasné stanovisko jak odboru územního plánování, tak i odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy k rozšíření objektu až na 7 600 m2.

Součástí plánů na rozšíření ploch je i možnost propojení s pasážemi Luxor a také změna způsobu využití budov. Jako velice výhodná se jeví například změna funkce objektů na hotel.  Vyvolávací cena nemovitosti je 160 mil. Kč.
 

Současně s uvedenou dražbou proběhne i dražba krkonošského penzionu v obci Jestřábí, nedaleko lyžařského střediska Vítkovice – Aldrov. Jestřábí je se svými 750 m nad mořem druhou nejvýše položenou obcí Krkonoš. Čtyřsedačková lanovka areálu Vítkovice – Aldrov je vzdálena přibližně 1,5 km od penzionu, vlek typu POMA v Jestřábí je pouhých 250 metrů. Návštěvníky zaujme krásný panoramatický výhled do údolí, kolem penzionu vede turistická trasa i cyklostezka. Penzion má 12 pokojů se 32 lůžky, restauraci o kapacitě 41 míst s barem. Hostům je k dispozici i salonek s krbem s kapacitou 25 míst. Součástí nemovitosti jsou i pozemky o rozloze 3.060 m2. Nejnižší podání (vyvolávací cena) činí 2,9 mil. Kč. Organizátorem této dražby je dceřiná společnost RS GAVLAS.

Zdroj: GAVLAS, aukční a realitní agentura

RubrikyRealitní trh