reSITE 2014 láká na zvučná jména světové architektury, ekonomiky a urbanismu
Galerie(4)

reSITE 2014 láká na zvučná jména světové architektury, ekonomiky a urbanismu

Festival reSITE odtajnil podstatnou část ze svého letošního programu. I letos zůstávají nosnými tématy Města jako místa pro život, v rámci letošní konference však noví hosté z různých oborů představí své další originální pohledy na tuto problematiku.

Jádrem festivalu zůstávají diskuse na témata, jako je vylidňování center, intenzita automobilové dopravy, rozšiřování sociálně vyčleněných míst, privatizace veřejných prostor, úbytek zeleně. Přijďte se nechat inspirovat a vyměnit zkušenosti!

reSITE je již etablovanou platformou pro výměnu názorů, zajímavé konfrontace a hlavně zřídlem pozitivních příkladů z celého světa. I letos se v rámci akce, na jejíž organizaci se letos významně podílí Institut plánování a rozvoje hl.m. Prahy, do Prahy vydají stovky architektů a urbanistů, zástupců městské správy a samosprávy, developerů, ekonomů nebo zástupců občanské společnosti. Letošní reSITE proběhne 19. až 20. června 2014 v nové pražské haly Forum Karlín.

Letos budou mezi hlavní spíkry patřit šéfka dopravního oddělení New Yorku Margaret Newman, Michael Kimmelman, jeden z nejvlivnějších amerických teoretiků architektury a hlavní umělecký kritik deníku New York Times, nebo Edward Glaeser – světově uznávaný ekonom a autor „urbanistického bestselleru“  Triumph of the City.

Adam Greenfield z London School of Economics

Za architekty se zúčastní, mj. i Adriaan Geuze z Rotterdamu, tvůrce známého projektu Borneo.

Adriaan Geuze z Rotterdamu, tvůrce známého projektu Borneo

Své zástupce budou mít na reSITE rovněž Budapešť, Londýn, Moskva, Calgary nebo Paříž. Ta prostřednictvím jednoho z nejrespektovanějších landscape architektů na světě Michela Desvigne.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci! Přihlásit se je možné zde resite.cz/cs/registration/. Aktuální informace o programu jsou k dispozici na www.resite.cz.

Text: red