Konstrukce Ájurvédského pavilonu z masivního dřeva stojí na 1–2 m vysokých kamenných pilířích

Pozoruhodné stavby v soutěži Dřevostavba roku

Trutnovská společnost KASPER CZ, která již 25 let vyrábí dřevěné nosné konstrukce, aktuálně soutěží v prestižní anketě Dřevěná stavba roku. Mezi nominovanými jsou hned dvě z jejich realizací – Pavilon ájurvédské medicíny, který je součástí Resortu Svatá Kateřina u Pelhřimova, a lyžařská klubovna v Trutnově, obě v kategorii Moderní dřevostavby – realizace.

Ájurvédský pavilon vznikl podle architektonického návrhu MgA. Jakuba Tejkla, jenž se při jeho tvoření nechal inspirovat védskou naukou. Skeletový systém je zajímavý svým osázením na masivních kamenných blocích a také atypickým průřezem sloupů.

Dvoupodlažní celodřevěnou klubovnu – zázemí běžeckých tratí v Trutnově navrhl Ing. arch. Michal Rosa. Pro hlavní část nosné konstrukce byly použity u nás zatím nepříliš časté CLT panely. Pro oba projekty můžete hlasovat zde.

Společnost KASPER CZ dodává klasické dřevěné krovy, vazníky a dále např. dřevěné panely či konstrukce z lepeného lamelového dřeva. Je podepsána pod unikátními realizacemi jako např. chodník stezky v korunách stromů v Krkonoších či rekonstrukce kaple ve Slavětíně a ročně realizuje krovy pro stovky rodinných domů.

Zákazníkům poskytuje komplexní služby od konzultace, přes vypracování statických analýz a kalkulací až po kompletní dodávku konstrukce.

KASPER CZ s.r.o.
Ječná 550
541 03 Trutnov 3
Česká republika
www.kaspercz.cz