Nový showroom je prostorem kde jsou materiály prezentované naživo
Galerie(9)

Showroom Barrisol

Partneři sekce:

Architekti Marek Deyl a Jan Šesták navrhli pro českého distributora polyvinylových fólií Barrisol nový showroom nedaleko Prahy. Práce s tímto materiálem není pro autory projektu ničím novým. Jejich organicky tvarované výstavní stánky byly k vidění na veletrzích a výstavách po celém světě.

Polyvinylový materiál Barrisol nabízí obrovskou variabilitu použití. Lze z něj vytvořit dokonale rovný a hladký podhled, stejně jako zcela organický tvar evokující žánr science fiction. Architektům a designérům tak dává tento materiál téměř neomezené tvůrčí možnosti.

Místo setkávání architektů designérů a zákazníků
Nový showroom je prostorem kde jsou materiály prezentované naživo
Koncepce je postavená na geometrické struktuře v interiéru
Materiál Barrisol nabízí obrovskou variabilitu použití.
Materiál Barrisol nabízí obrovskou variabilitu použití 2
Materiál Barrisol nabízí obrovskou variabilitu použití 3
Půdorys 1.NP
Půdorys 2.NP schéma geometrické struktury

Geometrická struktura

„S firmou CS Lyon, která je výhradním distributorem fólie Barrisol, spolupracujeme již řadu let,“ říká Marek Deyl. „Když nás majitel firmy José Soriano oslovil s nabídkou navrhnout pražský showroom, samozřejmě jsme rádi přijali. Naše koncepce je postavená na geometrické struktuře v interiéru, která je složená z materiálů Artolis a Barrisol. Koncepčně jde o open-space, kde pracuje nejen tým Barrisolu, ale slouží také jako místo pro setkávání architektů a designérů, jako prostor, kde jsou materiály prezentované naživo.“

Koncepce je postavená na geometrické struktuře v interiéru
Koncepce je postavená na geometrické struktuře v interiéru |

Nové prostory

Otevření showroomu a výrobní haly v Klíčanech u Prahy je završením pětadvacetiletého působení materiálu Barrisolu na českém trhu. Nové větší prostory showroomu a výrobní haly o ploše 900 m2 umožňují výrobu složitějších konstrukcí. V showroomu je představena celá řada podhledů a dalších interiérových řešení.

Místo setkávání architektů designérů a zákazníků
Místo setkávání architektů designérů a zákazníků |

Tvárné materiály

Barrisol je polyvinylová fólie, která se za tepla vypíná do obvodových profilů. Obvodové lišty se na hmoždinky připevňují do obvodových stěn místnosti. Vzhledem k tahu fólie (cca 30 kg/bm) je potřeba lištu přivrtat každých 20 cm. Artolis je pnutá textilie, která se vypíná do předem připravené stropní či stěnové lišty.

Na rozdíl od Barrisolu se materiál instaluje za studena, prostor proto není nutné před instalací vyhřívat. Struktura materiálu připomíná jemný semiš. Pomocí textilie je možné vytvořit jednolitý podhled o šířce až pěti metrů.

Materiál Barrisol nabízí obrovskou variabilitu použití 2
Materiál Barrisol nabízí obrovskou variabilitu použití |
Místo: Klíčany
Architekt: Marek Deyl, Jan Šesták
Spolupráce: Martin Vybíral, Filip Tomášek
Investor: CS Lyon Praha
Projektant: deyl-šesták-architekti
Generální dodavatel: CS Lyon Praha
Projekt: 2013
Realizace: 2017
Text: red
Foto: Filip Šlapal

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 5/2018.