V srdci Karlína vyroste Corso Court

V srdci Karlína vyroste Corso Court

V rozvojovém území pražského Karlína vyroste další z řady staveb španělského architekta Ricarda Bofilla, který ve své tvorbě kombinuje sklo, ocel a obloukové prvky. Ne jinak tomu bude i v případě nového projektu nazvaného Corso Court.

Součástí budovy je impozantní atrium, terasy a zahrada pro práci i odpočinek.

Corso court představuje již pátou realizaci Ricarda Bofilla v městské části Karlín, a také díky tomu projekt skvěle zapadne do svého okolí. „Budova Corso Court v srdci Karlína bude mostem mezi slavnou minulostí Prahy a její slibnou budoucností. Její moderní charakter citlivě kontrastuje s průmyslovou minulostí jejího okolí. Bez vzpomínek není budoucnost,“ říká Jean Pierre Carniaux, partner v architektonickém studiu Ricardo Bofill, Taller de Arquitectura.

Budoucí nájemci ocení dostatek denního osvětlení díky prosklené fasádě.

Díky své lokalitě v blízkosti centra města s dostatkem služeb, kaváren, restaurací a podobně a své návaznosti na veřejnou dopravu (metro i tramvaj) projekt představuje atraktivní kancelářskou lokalitu. To vše navíc podtrhuje i industriální genius loci Karlína. „V Karlíně se ideálním způsobem propojuje a doplňuje bytová funkce zástavby s prací, respektive s administrativou. Právě administrativa je umístěna v převážně nových stavbách, které jednak bez problémů přitahují nové nájemce, jednak spoluvytvářejí moderní podobu Karlína. Kvalitní architektura, která zde vzniká, je velkým přínosem – byť ještě ne vždy doceněným. Corso Court bude další, výraznou stavbou, která přispěje k vnímání Karlína coby dynamické, ale pro život příjemné čtvrti,“ myslí si Jiří Janků, starosta městské části Praha 8.

Změna plánu

Původní plán však počítal s jinou podobou budovy. Poté, co společnost Skanska koupila tento kancelářský projekt, dříve nazývaný Corso IIb, od skupiny Karlín Group, byla za účelem modernizace vzhledu budovy provedena změna původního stavebního povolení. Aktuální projekt tak nabídne svým nájemcům přibližně 17 tisíc čtverečních metrů kancelářských prostor a 302 podzemních parkovacích míst. Budova bude mít sedm nadzemních podlaží, z nichž většina nabídne plochu přibližně 2,4 tisíce metrů čtverečních. Budoucí nájemci v projektu ocení zejména flexibilitu prostoru, impozantní atrium a terasy. K projektu bude náležet i zahrada připravená nejen k odpočinku, ale i práci.

Bofill se svým týmem začlenil do projektu moderní architektonické prvky, jako jsou například visuté zasedací místnosti, jež vyčnívají z bočních stěn do vnitřního prostoru atria. „Corso Court kombinuje sklo, ocel a obloukové prvky, typické znaky Bofillových staveb. Díky prosklené fasádě je interiér velmi světlý a vzdušný,“ říká Václav Matoušek, projektový manažer Corso Court.

Projekt Corso Court splňuje nejnáročnější požadavky na architekturu, design, pracovní prostředí a zejména na udržitelnost a energetickou účinnost.

Šetrný provoz

Budova Corso Court aspiruje na získání certifikátu LEED Gold. Díky použitým inovativním řešením poskytne budoucím nájemcům komfortní pracovní prostředí, a to jak z pohledu šetrnosti k životnímu prostředí, tak snížení provozních nákladů. Budova bude mít vysoce výkonnou fasádu s bohatým přísunem denního světla, energeticky účinný koncept vytápění, větrání a chlazení, a velký důraz byl kladen na kvalitu vnitřního prostředí budovy.

Text: kk
Vizualizace: Skanska

 

RubrikyKanceláře