Revitalizace Baťovy továrny – MAX 32

Revitalizace Baťovy továrny – MAX 32

Areál Svit Baťovy továrny ve Zlíně se má proměnit v pulzující městskou čtvrť. Právě zde vedle dalších developerských projektů probíhá revitalizace budovy 32, kterou vlastní společnost CREAM Real Estate. MAX 32, jak je vlajkový projekt společnosti nazván, má být multifunkčním centrem, které obsáhne pobočku České pošty, obchody, služby a především ubytování pro studenty, kterým nabídne i startovací kancelářské prostory a možnosti sportovního vyžití.

Projekt revitalizace budovy 32 zpracovávají architekti Vít Máslo, David Chisholm a Evžen Duba z kanceláře CMC Architects ve spolupráci s Graffiti Networks. Skladová budova byla dokončena v roce 1985, ale díky konstrukci z lícového zdiva a průběžných oken přirozeně zapadá mezi starší části komplexu. Do jednoho podlaží se dle návrhu architektů vejde 34 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů. Kolik z osmi nadzemních podlaží budovy bude využito pro ubytování studentů, se bude odvíjet od poptávky, zbylá podlaží budou využita jako kancelářské prostory, které by měly být primárně určeny pro začínající podnikatele z řad studentů. V přízemí budovy má sídlit hlavní pobočka České pošty pro Zlínský kraj a další služby a obchody. Podzemí nabídne až 82 parkovacích míst a stávající atomový kryt k využití pro hudební klub. Investor zvažuje i rozšíření o sportovní aktivity. Mezi možné varianty patří střešní hřiště na míčové hry, nebo například horolezecká stěna.

Společnost CREAM Real Estate vlastní 40 % areálu Svit a svým stěžejním projektem MAX32  chce přispět k přeměně areálu na živoucí městskou čtvrť. V okolí budovy 32 probíhá několik výrazných projektů. Jednak výstavba Baťova institutu, který bude obsahovat muzeum, krajskou knihovnu a galerii a také projekt Laboratorního centra Fakulty technologické. V blízké budoucnosti má na místě budov 24, 25 a 26 vzniknout multifunkční centrum, které spojí obchody, kanceláře a univerzitní prostory. V plánu je i přestavba jedné z budov na nové nádraží a zavedení tras MHD do areálu.

Více informací na www.max32.cz
-vb-
foto: CREAM Real Estate

Komentáře