Jak pokračuje stavba nad stanicí metra Národní třída
Galerie(9)

Jak pokračuje stavba nad stanicí metra Národní třída

Národní třída, stanice trasy metra B, je už od loňského léta uzavřena. Vzniká zde nový multifunkční komplex. Původní název COPA Centrum Národní se v únoru změnil na Quadrio. Tento nový název projekt získal v návaznosti na skutečnost, že developerská skupina CPI Group odkoupila od švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského zbývající podíl na novém komplexu.

Nákupní galerie obsadí i dvě podzemní podlaží

„Nový název odráží jak tvar komplexu a jeho architektonickou stránku, tak i funkční rozdělení. Vychází z původně anglické slovní hříčky odkazující na základní rysy a benefity tohoto projektu,“ vysvětluje nový název Quadrio generální ředitel Zdeněk Havelka. Při pohledu shora má stavba půdorys čtyřlístku, kdy ze čtyř vrcholů nejvyššího centrálního bloku vyrůstají jednotlivá kancelářská křídla různých výšek, reagujících na zástavbu okolí. Architektonický návrh multifunkčního komplexu vznikl v  kanceláři Cigler Marani Architects. V rámci projektu také vznikne veřejné náměstíčko, které bude oživeno bohatou vegetací a propojeno se Spálenou ulicí obchodní pasáží.

Výstup z metra B bude ve stanici Národní třída ústit přímo do multifunkčního komplexu QUADRIO. Ten bude zahrnovat kanceláře, nákupní galerii a náměstí se zelení, lavičkami a zahradní restaurací. Na centrální objekt tvořený pěti propojenými budovami bude navazovat samostatný bytový dům na rohu ulic Purkyňova a Vladislavova. Plocha nákupního centra s celkovou plochou 8500 metrů čtverečních je již z 70% obsazena. Třetí až osmé podlaží bude obsazeno kancelářemi o celkové ploše 16 400 metrů čtverečních. Půdorysný tvar budovy výrazně navýšil obvod fasády a denní světlo se tak dostane do výrazně větší plochy interiéru.

Generálním dodavatelem stavby je společnost Metrostav. Celkovou investici do projektu odhaduje CPI Group na 3,3 miliardy korun. V únoru 2013 bylo při hloubení základové jámy dosaženo nejnižšího bodu. V létě by měla stavba dosáhnout úrovně povrchu a dokončení hrubé stavby je plánováno na letošní zimu s tím, že celý komplex by se měl veřejnosti otevřít na podzim roku 2014.


Fasáda centrální budovy s efektem rozlámaného skla


Půdorysem připomíná stavba čtyřlístek


Veřejné náměstíčko bude se Spálenou ulicí propojeno pasáží


Stanice metra Národní třída ústí přímo do komplexu Quadrio


Dvoupatrová recepce multifunkčního komplexu Quadrio


Celková plocha nákupní galerie je 8500 metrů čtverečních


Kanceláře s nadstandardním prosvětlením

-vb-
zdroj: www.cpi.cz