Chalet Chouqui: švýcarský komfort s anglickým podpisem

Chalet Chouqui
Zdroj: Alps in Luxury

V téhle „chatičce“ by chtěl prázdniny nebo alespoň víkend strávit snad každý. 

Zvenku horský penzion, jakých je v letoviscích podobných Verbieru jako hub po dešti. Uvnitř komfortní interiér s nádechem tradičního anglického šarmu. Švýcarský Chalet Chouqui s výhledem na horské vrcholy Walliských Alp si oblíbili jak milovníci lyžování, tak turistiky.

Chata Chouqii se nachází v klidné části Verbier, ale jen pár minut jízdy od lyžařských vleků, i do centra městečka třeba za nákupy lze dojít krátkou procházkou. Stoupenci luxusních prázdninových pobytů zde mohou strávit čas aktivně či příjemným lenošením. K budově přiléhá rozsáhlá terasa orientovaná na jih s pohodlným posezením a relaxačními lehátky a vířivkou. 

Přírodní materiály v různých podobách

Chalet Chouqui tvoří dva vzájemně propojené objekty s vnitřní podlahovou plochou 900 metrů čtverečních. Osm ložnic poskytuje pohodlné ubytování 18 hostům. Součástí každé z nich je moderní a stylová koupelna s veškerým vybavením a také terasa či balkon, otevírající se dechberoucím výhledům na masiv Mont Blanc. Interiéry a nábytek v ložnicích i společných prostorách chaty nese autorskou linku londýnského designerského studia Nuttall Home.

Ve všech místnostech je použito dřevo, kůže, přírodní textilie a sklo. Citlivě je rozmístěno osvětlení. Zajišťuje dostatek světla nejen v prostoru jako celku, ale i v zónách stolování, posezení, v hernách a podobně. 

V interiéru jsou přiznány masivní konstrukční prvky, některé z nich jsou hrubě opracovány tak, jak se to dělalo v minulosti, povrchová úprava zachovává ve vysoké míře přírodní charakter tohoto materiálu. 

Interiér chaty
Interiér chaty | Source: Alps in Luxury

S texturou dřeva příjemně ladí zemité barevné tóny či kombinace variant šedých a bílých odstínů dekoračních látek sedacích souprav a židlí či drapérií. Všechny prostory sjednocují a dodávají jim harmonický ráz.

Do určité míry nadstandardní je krytý bazén s plochou 90 metrů čtverečních. V něm si lze nejen zaplavat, ale je dostatečně velký i pro vodní hry či týmové sporty, jako je například vodní polo či volejbal. Součástí chaty je také herna se stolním tenisem a stolním fotbalem, bar, kino, venkovní vířivka, hammam a dvě společenské místnosti s otevřeným krbem.

Foto: Alps in Luxury
Text: Daniela Bartošová