Chalet Chouqui
Galerie(13)

Chalet Chouqui: švýcarský komfort s anglickým podpisem

V téhle „chatičce“ by chtěl prázdniny nebo alespoň víkend strávit snad každý. 

Zvenku horský penzion, jakých je v letoviscích podobných Verbieru jako hub po dešti. Uvnitř komfortní interiér s nádechem tradičního anglického šarmu. Švýcarský Chalet Chouqui s výhledem na horské vrcholy Walliských Alp si oblíbili jak milovníci lyžování, tak turistiky.

Chalet Chouqui
Chalet Chouqui
Chalet Chouqui
Chalet Chouqui
Chalet Chouqui
Chalet Chouqui
Interiér chaty
Chalet Chouqui

Chata Chouqii se nachází v klidné části Verbier, ale jen pár minut jízdy od lyžařských vleků, i do centra městečka třeba za nákupy lze dojít krátkou procházkou. Stoupenci luxusních prázdninových pobytů zde mohou strávit čas aktivně či příjemným lenošením. K budově přiléhá rozsáhlá terasa orientovaná na jih s pohodlným posezením a relaxačními lehátky a vířivkou. 

Přírodní materiály v různých podobách

Chalet Chouqui tvoří dva vzájemně propojené objekty s vnitřní podlahovou plochou 900 metrů čtverečních. Osm ložnic poskytuje pohodlné ubytování 18 hostům. Součástí každé z nich je moderní a stylová koupelna s veškerým vybavením a také terasa či balkon, otevírající se dechberoucím výhledům na masiv Mont Blanc. Interiéry a nábytek v ložnicích i společných prostorách chaty nese autorskou linku londýnského designerského studia Nuttall Home.

Ve všech místnostech je použito dřevo, kůže, přírodní textilie a sklo. Citlivě je rozmístěno osvětlení. Zajišťuje dostatek světla nejen v prostoru jako celku, ale i v zónách stolování, posezení, v hernách a podobně. 

V interiéru jsou přiznány masivní konstrukční prvky, některé z nich jsou hrubě opracovány tak, jak se to dělalo v minulosti, povrchová úprava zachovává ve vysoké míře přírodní charakter tohoto materiálu. 

Interiér chaty
Interiér chaty | Source: Alps in Luxury

S texturou dřeva příjemně ladí zemité barevné tóny či kombinace variant šedých a bílých odstínů dekoračních látek sedacích souprav a židlí či drapérií. Všechny prostory sjednocují a dodávají jim harmonický ráz.

Do určité míry nadstandardní je krytý bazén s plochou 90 metrů čtverečních. V něm si lze nejen zaplavat, ale je dostatečně velký i pro vodní hry či týmové sporty, jako je například vodní polo či volejbal. Součástí chaty je také herna se stolním tenisem a stolním fotbalem, bar, kino, venkovní vířivka, hammam a dvě společenské místnosti s otevřeným krbem.

Foto: Alps in Luxury
Text: Daniela Bartošová