Alpská chata pro zimu i léto

Alpy stojí za návštěvu v létě i v zimě, čas zde mohou smysluplně strávit milovníci turistiky, cyklistiky či lyžařských sportů při takzvaném aktivním odpočinku, ale případně i ti, kterým stačí ke štěstí pohled na mohutné velehorské štíty z lehátka na terase chaty.

A pravdou je, že horské alpské chaty mají svým návštěvníkům co nabídnout. Jsou skvěle vybavené, tu „svou“ si zde najdou jak milovníci luxusu, tak ti méně nároční turisté. V nabídce žádné z nich však nechybí dobré jídlo, pohodlné bydlení a mnohé disponují také nadstandardním vybavením pro rodiny s dětmi.

Alpská chata Ferme de Moudon 01
Alpská chata Ferme de Moudon 02
Alpská chata Ferme de Moudon 03
Alpská chata Ferme de Moudon 04
Alpská chata Ferme de Moudon 05
Alpská chata Ferme de Moudon 06
Alpská chata Ferme de Moudon 07
Alpská chata Ferme de Moudon 08

Pohádková dřevěnka s komfortem

Soukromý horský areál, v němž se nachází chata Ferme de Moudon, je umístěn stranou od turistických lyžařských tras, svým návštěvníkům proto nabízí ničím nerušené soukromí a úžasný výhled na úplnou divočinu – ráno lze pozorovat mlhy stoupající z údolí, svítící měsíc a hvězdy z terasy i z lodžií v noci…

Na ní je možné nejen posedět, pít kávu či grilovat, k dispozici je zde také vířivka či bazén. Oblast není zatím dotčena ani komerční výstavbou, ve spojení s čistým horským vzduchem je pobyt zde srovnatelný s mnohými lázeňskými středisky.

Chata již při pohledu zvenku vypadá jako pohádková chaloupka, i uvnitř dýchá z elegantního a moderního interiéru útulno, ale i historie. Zařízena je sice v mírném kontrastu ke svému exteriérovému vzhledu, zachovala si však i uvnitř tradiční architekturu a autentické rysy statku ze 17. století, a tím i přirozené pohodlné domácké prostředí.

Alpská chata Ferme de Moudon 06

V souladu materiálů a barev

Velký, moderně zařízený otevřený obývací prostor s velkoryse prosklenými stěnami je centrem stavby a původní konstrukční prvky zkombinované s pečlivě vybranými kusy nábytku vyrobenými na zakázku dodávají celku punc dokonalosti.

Základními atributy, používanými ve všech místnostech stavby, jsou dřevo, kůže, lak, ložní prádlo a kašmír, interiér sjednocují a dodávají mu harmonický ráz. V chatě se může ubytovat 12 lidí, každý pokoj má individuální výzdobu, samozřejmostí je moderní a stylová koupelna s luxusními toaletními potřebami, bílými nadýchanými župany a ručníky.

Ladění jednotlivých pokojů je inspirováno měnícími se barevnými tóny hor v průběhu ročních období – od lišejníků po zralé pomeranče, lesní zeleň a široké spektrum odstínů hnědé. V jednotlivých pokojích byly na výrobu nábytku a vybavení použité různé druhy starých a nových dřevin.

Alpská chata Ferme de Moudon 11

Foto: Alps in Luxury, www.alpsinluxury.com
Text: Daniela Bartošová