Alpská chata pro zimu i léto

Alpy stojí za návštěvu v létě i v zimě, čas zde mohou smysluplně strávit milovníci turistiky, cyklistiky či lyžařských sportů při takzvaném aktivním odpočinku, ale případně i ti, kterým stačí ke štěstí pohled na mohutné velehorské štíty z lehátka na terase chaty.

A pravdou je, že horské alpské chaty mají svým návštěvníkům co nabídnout. Jsou skvěle vybavené, tu „svou“ si zde najdou jak milovníci luxusu, tak ti méně nároční turisté. V nabídce žádné z nich však nechybí dobré jídlo, pohodlné bydlení a mnohé disponují také nadstandardním vybavením pro rodiny s dětmi.

Pohádková dřevěnka s komfortem

Soukromý horský areál, v němž se nachází chata Ferme de Moudon, je umístěn stranou od turistických lyžařských tras, svým návštěvníkům proto nabízí ničím nerušené soukromí a úžasný výhled na úplnou divočinu – ráno lze pozorovat mlhy stoupající z údolí, svítící měsíc a hvězdy z terasy i z lodžií v noci…

Na ní je možné nejen posedět, pít kávu či grilovat, k dispozici je zde také vířivka či bazén. Oblast není zatím dotčena ani komerční výstavbou, ve spojení s čistým horským vzduchem je pobyt zde srovnatelný s mnohými lázeňskými středisky.

Chata již při pohledu zvenku vypadá jako pohádková chaloupka, i uvnitř dýchá z elegantního a moderního interiéru útulno, ale i historie. Zařízena je sice v mírném kontrastu ke svému exteriérovému vzhledu, zachovala si však i uvnitř tradiční architekturu a autentické rysy statku ze 17. století, a tím i přirozené pohodlné domácké prostředí.

Alpská chata Ferme de Moudon 06

V souladu materiálů a barev

Velký, moderně zařízený otevřený obývací prostor s velkoryse prosklenými stěnami je centrem stavby a původní konstrukční prvky zkombinované s pečlivě vybranými kusy nábytku vyrobenými na zakázku dodávají celku punc dokonalosti.

Základními atributy, používanými ve všech místnostech stavby, jsou dřevo, kůže, lak, ložní prádlo a kašmír, interiér sjednocují a dodávají mu harmonický ráz. V chatě se může ubytovat 12 lidí, každý pokoj má individuální výzdobu, samozřejmostí je moderní a stylová koupelna s luxusními toaletními potřebami, bílými nadýchanými župany a ručníky.

Ladění jednotlivých pokojů je inspirováno měnícími se barevnými tóny hor v průběhu ročních období – od lišejníků po zralé pomeranče, lesní zeleň a široké spektrum odstínů hnědé. V jednotlivých pokojích byly na výrobu nábytku a vybavení použité různé druhy starých a nových dřevin.

Alpská chata Ferme de Moudon 11

Foto: Alps in Luxury, www.alpsinluxury.com
Text: Daniela Bartošová