Živé obrazy

Živé obrazy

Netradiční doplněk do bytu nebo kanceláře kombinuje minimalistický design a krásu přírody. Box živého obrazu HOH! je vyroben z odolného plastu, je v něm prostor pro šest pokojových rostlin a jednoduše ho lze pověsit na stěnu pomocí hmoždinky a šroubu.

Rostliny se sází do speciálního rašeliníkového substrátu s velkými absorpčními schopnostmi, čímž je pro rostliny zajištěna dostatečná vláha. Obraz je možné pořídit samostatně bez rostlin a osázet si ho bez problémů v domácích podmínkách. Druhou variantou je zakoupení již osázeného obrazu. Pokud se rostlinám zajistí dostatečné umělé osvětlení, lze obrazy umístit i do tmavších prostorů.

V horní části obrazu je žlábek, do kterého se jednou až dvakrát týdně nalije sklenice vody. Pro případ přelití je do spodní části obrazu umístěn sběrný žlábek. Obraz stačí sundat ze stěny, naklonit nad umyvadlem a přebytečnou vodu vylít. Květinové obrazy neplní pouze estetickou funkci. Rostliny mají schopnost čistit a zvlhčovat vzduch, absorbují hluk, ochlazují a osvěžují přehřáté prostory, zachycují prach, a navíc působí esteticky.

Více informací najdete na www.gardners.cz.