Galerie(8)

Vysoké umění jednoduchosti

V automobilovém průmyslu se designéři zaměřují na maximální funkčnost a jednoduchost řešení. Hlavní prvek - kokpit - musí být navržen tak, aby dokonale splňoval potřeby jeho uživatelů a poskytoval jim naprostou bezpečnost. Na základě těchto myšlenek vytvořila značka KLUDI inovativní sprchový systém KLUDI COCKPIT Discovery.

Kludi Cockpit Discovery se opírá o jednoduché, jasné a snadno přehledné ovládací prvky a sofistikované funkce pro větší pohodlí ve sprše
• Při výrobě sprchového systému se Kludi vyhýbá používání plastů všude tam, kde je to možné, a místo toho používá kvalitní, trvanlivé materiály – poprvé také hliník
• Kludi Cockpit Discovery se svým zdrženlivě elegantním designem a moderním vzhledem dokonale ladí s městským životním stylem naší doby
• Snadná instalace systému usnadňuje instalatérům práci a zkracuje čas potřebný pro bezpečnou montáž

190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 04

Promyšlený tvar a jednoduchý design zaručují intuitivní používání a dokonalá kombinace všech prvků zvyšuje komfort sprchování. K mimořádné jednoduchosti použití navíc přispívá to, že – stejně jako u kokpitu – jsou všechny ovládací prvky umístěny na přední straně ovládacího panelu.

Skutečnost, že je nakloněn dozadu o 40 °, zlepšuje ovladatelnost a funkčnost, jak ukázaly ergonomické testy. Výška rukojetí je optimalizována tak, aby se k nim snadno dostali malí i vysocí lidé nebo i invalidní uživatelé. Záměrně objemné rukojeti jsou tvarovány tak, aby perfektně padly do ruky a umožňovaly bezpečnou manipulaci.

Tvar ruční sprchy je také založen na ergonomických aspektech: Design rukojeti, zaoblené hrany a pečlivě vyvážená rovnováha mezi velkoplošnou sprchovou hlavicí a tenkou rukojetí zajišťují pohodlnou obsluhu. Další výhody plynou z toho, že baterie slouží také jako praktický odkládací prostor pto toaletní potřeby.

190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 08

Široká polička má šířku 550 mm a na obou stranách má nosnost až pět kilogramů, takže uživatelé sprchy ji mohou v případě potřeby také použít na zajištění bezpečného držení ve sprše – například při mytí nebo holení nohou. Úplné odvedení tepla z funkční jednotky uvnitř baterie a speciálně izolovaný průtok vody zajišťují, že polička i spodní polovina baterie nejsou horké.

Trvalé a vysoce kvalitní materiály

Kludi však nemyslelo jen na obsluhu sprchového systému. Odborník na baterie z regionu Sauerland šel i při výběru materiálu novou cestou tak, aby stanovil standardy a kritéria z hlediska životnosti a šetrnosti k životnímu prostředí a zároveň zajistil maximální preciznost ve zpracování.

Tak vznikla polička ze 100% recyklovatelného hliníku. Vysoce kvalitní KTL nátěr, odolný vůči nárazům a poškrábání, který se používá i v automobilovém průmyslu a při stavbě námořních plavidel, zajišťuje výrazně zvýšenou ochranu proti korozi, takže uživatelé si mohou užít sprchu s Kludi Cockpit Discovery po dlouhou dobu.

190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 05

Moderní vzhled tohoto vysoce kvalitního materiálu a jeho povrchová úprava s práškováním ve vysokém lesku je dokonale přizpůsoben městskému životu a životnímu stylu naší doby.

U KLUDI COCKPIT Discovery se odborníci v Kludi vyvarovali použití plastů všude tam, kde je to možné a vhodné. Například rukojeti a nástěnný sprchový držák jsou vyrobeny z pevného, odolného litého zinku. Stejně tak jsou řídicí jednotky uvnitř těla baterie z robustní mosazi.

A na závěr i obal je také téměř bez plastů: sestává především z kartonu, který je vyroben z recyklovaného papíru. Kromě toho se používají plastu podobné materiály z kukuřičného škrobu, které jsou zcela biologicky odbouratelné.

Hlavová sprcha je balena v látkovém sáčku, který lze použít při montáži, například pro ochranu poličky před prachem při vrtání.

190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 10

Rychlá a bezpečná instalace

Aby byla profesionální práce odborníků o něco snazší, věnovalo Kludi také velkou pozornost snadnosti instalace sprchového systému. Vzhledem k tomu, že spodní plášť s funkční jednotkou je již předem smontován ve výrobním závodě, může být Kludi Cockpit Discovery nainstalován v několika jednoduchých krocích.

To je další důvod, proč na rozdíl od běžné praxe nejsou potřeba dva nebo tři řemeslníci, ale spíše jeden vyškolený instalatér. Kromě toho polička nemusí být nutně zasilikonovaná, protože těsně přiléhá ke stěně i při použití pěny.

Smyslná sprcha, elegantní tvar

Pečlivě nainstalovaný sprchový systém Kludi Cockpit Discovery s jednoduchými tvary, jemnými liniemi a elegantními křivkami změní každou koupelnu na stylové místo pro relaxaci. Překvapivě štíhlá silueta jakoby se vznášela a dodává místnosti uklidňující lehkost.

Kludi Cockpit Discovery se stává nenápadným solitérem. K tomu přispívá také mimořádně plochá silueta velké hlavové sprchy, jejíž moderní design se vyznačuje měkkým okrajem, který se odráží jak v ruční sprše, tak i v nástěnném držáku sprchy.

Skutečnost, že Kludi Cockpit Discovery promění každodenní sprchový rituál ve skutečný zážitek pro všechny smysly, je samozřejmě v neposlední řadě díky měkkému sprchovému dešti, který proudí z hlavové a ruční sprchy. Jejich obdélníková silueta, která kopíruje tvar těla při pohledu shora, zajišťuje uklidňující, velkorysé mytí a maximální potěšení ze sprchování. Stručně řečeno: Water in Perfection.

190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 04
190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 05
190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 08
190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 09
190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 10
190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 11
190311 PI KLUDI COCKPIT Discovery 12

Kludi Cockpit Discovery
Sprchový systém v bílo/chromovém provedení pro montáž na zeď se skládá z:
• Velká hlavová sprcha s jedním sprchovým proudem (400 mm x 260 mm) s omezovačem tlaku
• Velká ruční sprcha s jedním sprchovým proudem
• Termostatická baterie s pojistkou proti opaření (při 40 ° C), keramický uzavírací ventil, hliníková polička (550 mm x 150 mm x 59 mm) s vysoce kvalitním KTL nátěrem a řídicí jednotkou z mosazi
• Sprchová hadice v kovovém provedení (délka: 1,25 m nebo 1,60 m)
• Nástěnný sprchový držák (nastavitelný úhel sklonu)
• Sprchová tyč s vnitřním průtokem vody

ZDROJ: PR článek společnosti KLUDI Armaturen s.r.o.