Odborné prezentace J.A.P. pro architekty a designéry
Galerie(8)

Odborné prezentace J.A.P. pro architekty a designéry

Zajímáte se o novinky v oblasti interiérového designu? Líbila by se vám možnost získat aktuální informace z oboru? Chybí vám přímý kontakt s odborníky, kteří uvedené novinky na trhu vyrábí? Tak přesně pro vás jsou odborné prezentační akce společnosti J.A.P., tradiční české firmy se širokým polem působnosti.

Nejnovější akci, kterou společnost J.A.P. pro architekty, designéry a bytová studia připravila, byla GLASS DESIGN ROADSHOW, která se uskutečnila v úterý 28. května v Hradci Králové v showroomu společnosti STAVBY, spol. s.r.o. Přes tři desítky zástupců z řad architektů a designérů se přišly podívat na nejnovější trendy v současném interiérovém designu, které jim představili zástupci firmy J.A.P. – výkonný ředitel pan Petr Paksi a obchodně technický poradce pan Jakub Colon.

„Pro účastníky akce jsme si připravili prezentaci nejnovějších produktů v našem portfoliu. Konkrétně se jedná se o ucelenou nabídku posuvných systémů po stěně, tedy systémy TRIX a ROLLO, dále jsme představili program celoskleněných stěn a nakonec jsme nabídli třešničku na dortu v podobě krátkého seznámení posluchačů s naším novým programem dveřních systémů. Absolutním vrcholem celé akce pak byly odborně provedené testy skla, které jsme realizovali přímo před zraky zúčastněných,“ shrnul obsah akce pan Petr Paksi.

Novinky z designového i technického hlediska

V rámci akce se účastníci mohli detailně seznámit s posuvnými systémy TRIX ZERO, TRIX ONE, TRIX HEAVY a ROLLO, a to nejen z hlediska vzhledového, ale také technického. Novinkou v portfoliu společnosti J.A.P. a velkým hitem současnosti jsou pak celoskleněné stěny, které mohou být v jakékoliv úpravě skla – čirého, průsvitného či v provedení designového Grafoskla. Společnost J.A.P. navíc nabízí nejen samotnou skleněnou stěnu, ale dodává také všechny potřebné komponenty a kování a v neposlední řadě provádí i profesionální zaměření a samotnou montáž celého systému. V rámci odborně provedeného testování skla před zraky účastníků pak byly prověřeny kvality 4 mm nekaleného a kaleného skla, 10 mm kaleného skla a nakonec Grafoskla – kaleného skla s vnitřní bezpečnostní fólií.

„Jednotlivá skla vždy prošla několika testy – stoupali na ně technici, pouštěli jsme na plochu kovový předmět volným pádem, ale i prudkým nárazem a nakonec jsme vždy provedli cílený náraz do rohu skla. Nekalené sklo se rozbilo ihned po našlápnutí na desku skla při prvním testu, kalená skla vydržela všechny zkoušky a  rozbila se až po cíleném nárazu do rohu skleněné desky a navíc na neostré kousky, které nemají šanci nikoho poranit. Poslední testované Grafosklo také vydrželo všechny zátěžové zkoušky a při cíleném nárazu na roh skleněné desky se díky vnitřní bezpečnostní fólii sklo vůbec nerozpadlo, ale zůstalo spojené dohromady,“ shrnul provedené zkoušky pan Paksi.

celoskleněná stěna s otočnými dveřmi J.A.P., foto zdroj J.A.P. posuvný systém TRIX HEAVY v dvoukřídlém provedení, foto zdroj J.A.P.

Atraktivní prezentace pro všechny

GLASS DESIGN ROADSHOW sklidila u odborné veřejnosti veliký úspěch – účastníci z řad architektů a designérů byli při přednášce plně zaujati prezentací jednotlivých technických i designových novinek a aktivně se zapojovali do diskuse.

„Akci hodnotím jako velmi zdařilou. Měli jsme možnost prohlédnout si jednotlivé vzorky novinek a zároveň jsme a dostali mnoho materiálů k jednotlivým produktům. Co mě velice příjemně překvapilo, byly provedené zkoušky odolnosti skla – na vlastní oči jsem viděl, co vše kalené sklo vydrží a to je pro moji praxi velmi cenná zkušenost. Zároveň jsem rád, že jsem si mohl, podobně jako většina zbylých účastníků, promluvit přímo se zástupci firem a osobně s nimi diskutovat nad poznatky z praxe,“ uvedl designér pan Petr Shromáždil.

testování skla –  zkouška nosnosti dvou osob, foto zdroj J.A.P. výsledky testování skla – Grafosklo zůstalo po všech testech pohromadě, foto zdroj J.A.P.

Akce GLASS DESIGN ROADSHOW navázala na tradici loňské úspěšné prezentační „šňůry“ DESIGN ROADSHOW, která navštívila všechna krajská města po celé České republice. V rámci této akce se architekti a designéři mohli seznámit s designovým sklem Grafosklem a možnostmi sjednocení celého interiéru za pomoci aplikování stejných motivů na různé nábytkové povrchy.

„Na jaře letošního roku jsme tuto odbornou prezentaci představili ve spolupráci s dalšími firmami také na veletrhu ve slovenské Nitře, kde jsme sklidili velký úspěch. Proto bychom i do budoucna chtěli připravit podobnou putovní akci pro slovenské architekty a designéry. Ti ale mají již nyní možnost zúčastnit se nově připravované roadshow v České republice, která startuje již letos na podzim. Všem zájemcům opět nabídneme možnost seznámit se s aktuálními novinkami a také pohovořit s odborníky tváří v tvář,“ představuje závěrem vizi společnosti J.A.P. pan Paksi.

DESIGN ROADSHOW v Nitře, foto zdroj J.A.P. DESIGN ROADSHOW v Nitře, foto zdroj J.A.P.

Kontakt:
“J.A.P.“ spol. s.r.o.
Nivky 67
750 02 Přerov
jap@japcz.cz
www.sklenenastena.cz
www.posuvnysystem.cz
www.sklo-jap.cz

ZDROJ: PR článek společnosti “J.A.P.“ spol. s.r.o.

–>–>