Novinky koupelnové keramiky
Galerie(9)

Novinky koupelnové keramiky

V rámci letošního frankfurtského veletrhu ISH představila značka Laufen novinky z kolekcí Val, Ino a Kartell by Laufen, nechyběla ani prezentace technologie SaphirKeramik. Jednou z hlavních novinek, které byly ve Frankfurtu představeny, je klozet Cleanet Riva se zabudovanou sprškou od designéra Petera Wirze.

„I letos dominuje většině našich nových výrobků inovativní materiál SaphirKeramik,“ uvedl Ivan Žák, školicí manažer Laufen a Roca během představení Frankfurtské expozice Laufen. „Jednou z letošních novinek v sérii Val je umyvadlo o šířce 1,2 m. Vyrobeno je ze safírové keramiky, která se vyznačuje krásnými detaily a tenkými hranami.

Toto široké umyvadlo je možné využít jak s jedním otvorem pro baterii uprostřed, tak jako dvojumyvadlo s otvory v jedné a ve dvou třetinách délky umyvadla. Série Val byla doplněna také o další nástěnná umyvadla a stojící a závěsné klozety. Výrobky ze SaphirKeramik se kromě tenkých hran vyznačují také úzkým elegantním přepadem a keramickou krytkou odpadu.“

Hygiena především

Další novinkou série Val, která doplňuje typický kulatý design, je vana z materiálu SENTEC, produkt z dílny designéra Konstantina Grcice.

Konstantin Grcic

Jedná se o stylovou nízkou vanu s tenkou hranou. V nabízeném sortimentu jsou zde nástěnné vanové baterie s klasickým napouštěním, případně možná kombinace s hlavovou sprchou a dešťovým efektem. Série Val představila v rámci frankfurtského veletrhu také nový závěsný klozet a bidet. „Klozety jsou opatřeny technologií rimless, tedy bez oplachového kruhu,“ vysvětlil Žák. „Je tak zajištěna snadná údržba hygieny a stále dokonalý oplach.“

Série Kartell by Laufen představila další široké umyvadlo, opět o šířce 1,2 m, také ze SaphirKeramik. V nabídce je bílá i černá varianta s možností doplnění zrcadlem. Série umyvadel Sonar od designérky Patricie Urquioly nabízí jednoduchost, minimalistický design, tenké hrany SaphirKeramik i designový odpad se zajímavou a zároveň nenápadnou a snadno odnímatelnou krytkou. Součástí této série je také dvojumyvadlo se zajímavým spádem a odtokem. Umyvadla ze série Sonar se vyrábí ve dvou provedeních, jak s hladkým povrchem, tak i s jemnou strukturou.

Patricie Urquiola

Skrytá technologie

Revoluční novinkou a zlatým hřebem mezi výrobky dílny Laufen je wellness klozet Cleanet Riva s integrovanou bidetovou sprškou. Toaleta zaujme svou celokapotovanou konstrukcí z kvalitní keramiky a intuitivním ovládáním. Designér Peter Wirz dokázal všechny technologie zabudovat do uzavřeného keramického střepu, vznikl tak esteticky působící produkt pro krásný koupelnový interiér.

Peter Wirz

Cleanet Riva je jedinou toaletou se zabudovanou bidetovou sprškou, která používá vícestupňovou hygienickou koncepci, kde se celý systém cirkulace vody v pravidelných intervalech také tepelně čistí. „Kromě spršky disponuje klozet Riva například otvory pro integrované odvápnění a odsávání zápachu, samozřejmě nesmí chybět konstrukce rimless,“ říká Žák.

„Nespornou výhodou tohoto klozetu je v neposlední řadě také odnímatelné sedátko. Klozet Riva lze ovládat pomocí bezdrátového ovladače, na kterém je možné nastavit až čtyři různé uživatele. Ti si mohou nastavit polohu spršky, teplotu vody či sílu proudu. Další ovládání je integrované přímo v sedátku. Na první pohled však není poznat, že by se uvnitř standardního keramického klozetu mohla skrývat téměř futuristická technologie.“

Ke koncepci designu toalety se vyjádřil také její autor, Peter Wirz: „Při návrhu jsme se řídili především naší vizí čisté jednoduchosti. Zákazníci netouží po elektronické toaletě, která připomíná nějaký stroj. Proto jsme Rivu navrhli tak, aby byla maximálně štíhlá a elegantní, jako jednolitý kousek keramiky v duchu tradičního klozetu. Její pokrokové technologie jsme záměrně upozadili. Naším hlavním cílem bylo spojení funkčnosti, designu a vysoké úrovně hygieny.“

TEXT: RED
FOTO: LAUFEN