Nové moderní schody

Nové moderní schody

Chystáte se rekonstruovat dům či patrový byt? Pak se jistě setkáte se základním problémem, jak vyřešit schodiště. Nabízí se několik možností, ale jak zjistit, která je nejvhodnější? Bourání starého a stavění nového schodiště je finančně náročné a navíc to zabere mnoho času. Naštěstí moderní technologie umožňují více praktické řešení, se kterým vám pomůže vhodně zvolená společnost, která se v této problematice pohybuje. Renovace schodiště nemusí být nákladná a pracná záležitost, když víte, na koho se obrátit.

V hlavní roli schodiště

Pokud vlastníte patrový domek nebo byt, nedílnou součást interiéru bude tvořit schodiště. Na schody jsou kladeny vysoké nároky zejména co se bezpečnosti, trvanlivosti a statiky týče. Nelze opomíjet ani estetické vlastnosti. Schodiště často tvoří dominantní prvek vnitřní části obydlí. Oblíbené jsou kombinace moderních materiálových prvků, jakými jsou dřevo, nerez a sklo.

Dříve nebo později budete muset přistoupit k renovaci schodů. Společnost TOPSTEP zajišťuje schodišťový systém, který umožňuje obložení schodů bez zbytečného bourání. Renovace schodiště může být velmi snadná u staticky funkčních schodů. Dříve se schody vyráběly zejména z betonových monolitů. Tehdy to byl hit, dnes působí poněkud chladně a zastarale. V případě, že schody nejsou ve zcela dezolátním stavu, je možné je pouze vyměnit. V takovém případě je vhodný schodišťový systém TOPSTEP. To vlastně funguje? Systém spočívá v obkládání schodů za pomoci „stavebnice“. Obkládání navíc není vůbec složité, zvládne to v podstatě každý domácí kutil.

Nejprve je třeba staré betonové schodiště důkladně očistit, poté se na schody přidělá hliníková lišta. Tato lišta musí být zcela v rovině. Dále je třeba umístit bočnice, které se lepí podél schodiště. Nyní zbývá připevnit podstupnici a na lištu upevnit schodový nášlap. Je to snadné, rychlé a bez zbytečného nepořádku. Zvolit si lze z mnoha dekorů dle vašich preferencí.

ZDROJ: PR článek firmy PF Postforming s.r.o.

Komentáře