Partneři sekce:

Jakou sedačku zvolit do malého obývacího pokoje?

Jakou sedačku zvolit do malého obývacího pokoje?

Malý pokoj, nevhodně umístěné okno, moc úzká nudle, dvoje dveře, nízké stropy. Trápí vás tohle v obývacím pokoji? Většina lidí s malým či špatně řešeným obývákem je nešťastná z toho, že si nemohou pořídit velkou sedací soupravu. Ta ale není nezbytným klíčem k pěknému obýváku.

Sedací souprava je bezpochyby středobodem celé místnosti. Ležíte na ní při čtení knihy, usínáte na ní večer u televize, sedí na ní návštěva. Měla by tedy být pohodlná a zároveň reprezentativní. Jak toho dosáhnout, když jste navíc velmi omezeni prostorem?

Pohodlí zajistí čalounění a výplň pohovky
Pomiňme teď na chvilku velikost, i když pro pohodlné ležení je pochopitelně důležitá i délka sedačky, abyste si mohli natáhnout nohy. Zaměřme se na materiály.

Velmi odolná je například vlna, která se i dobře čistí. U luxusnějších tkanin (hedvábí, samet) musíte počítat s náročnou údržbou. A pokud budete pohovku užívat méně často, můžete sáhnout i po jemnějších látkách. Luxusní variantu představují tradiční kožené sedačky, které jsou pro opravdové fajnšmekry a mají své osobité kouzlo.
Rady jak vybrat kvalitní pohovku na webu Living.cz se zaměřují zejména na výplň sedací soupravy. Běžně se používají peřím plněné látkové polštářky, které perfektně hřejí, či textilní pěna dobře držící tvar.

V malém prostoru musíte přemýšlet
Podívejte se na článek na Novinky.cz a uvidíte, že i malou garsonku můžete zařídit hezky. Proti tomu je váš obývací pokoj ještě docela velký, ne? Jak vidíte, chce to jen nápad. Měli byste si vybrat spíš menší sedačku světlých barev a postavit ji tak, aby kolem ní byl dostatek místa. Není nic horšího, než když je na sobě nábytek nalepený. Raději oželte jednu skříňku a nechte všude prostor. Působí to mnohem lépe.

Trváte-li na rohové sedačce, nic vám nebrání. Řešením jsou kvalitní sedačky šité na míru – odborníkům sdělíte rozměry a oni zhotoví kousek, který k vám přesně padne. Všechno je možné!

Než si začnete zoufat, jak to máte těžké, podívejte se, co všechno je v dnešní době na trhu. Budete koukat a uvidíte, že i pro vás se něco najde. Například některé sedací soupravy na iSedacky.cz vás opravdu zbaví konzervativních představ. Věděli jste, že existuje sedací souprava, kterou lze rozložit na dvoupatrovou postel?

ZDROJ: PR článek firmy Petr Šístek