INTERIÉROVÁ ZELEŇ
Galerie(11)

INTERIÉROVÁ ZELEŇ

Když se řekne interiérová zeleň, každý si nejspíš představí různé pokojové rostliny v klasických květináčích a tím to také končí. A ano, i tak může vypadat květinové osázení kanceláří i veřejných prostor a za předpokladu, že firma svou práci odvede dobře, není se za co stydět. Je ovšem velká škoda, když si designéři dají práci, vybaví kanceláře nebo jiné prostory luxusními povrchy, designovým nábytkem a pak někde v rohu přežívá pár rostlin. 

Pokud chcete pro své zaměstnance zajistit příjemné a zdravé pracoviště, rozhodně neváhejte a nad interiérovou zelení se opravdu zamyslete. Rostliny totiž dokáží ovlivnit naše pracovní prostředí více, než si myslíme. Mají schopnost čistit a zvlhčovat vzduch, absorbují hluk, ochlazují a osvěžují přehřáté prostory, zachycují prach a navíc působí esteticky.

A stejně jako jiné vybavení vnitřních prostor, také interiérová zeleň si zaslouží pořádný koncept. Nabízelo by se i slovo řád, nicméně pokud trochu popustíte uzdu fantazii, může to být i pěkná divočina. Nebojte se nových způsobů osazování, nebo si nechte poradit od odborníků, jaké novinky jsou zrovna na trhu.

Jak již bylo zmíněno, rostliny je možné pěstovat v klasických květináčích a truhlících. Pokud však chcete, aby výsledek stál za to, je třeba dbát na kvalitu osazovaných nádob i rostlin a promyslet celkový koncept a rozmístění jednotlivých objektů v prostoru. Stejně postupujte i v případě, že se rozhodnete pro moderní způsoby, mezi něž patří třeba vertikální pěstování, pěstování zavěšených rostlin, nebo v současné době hodně trendy pěstování rostlin v teráriích.

Do větších prostor se určitě hodí velké vertikální systémy, velkoobjemové květináče a truhlíky, ale i závěsné kokedamy (rostliny zasazené ve speciálním substrátu a obalené v mechu) a magnetické květináče. Do menších prostor využijte obrazy z živých rostlin, truhlíky v dřevěných paletách, magnetické květináče, terária a závěsná aerária

Ať už vybavujete velké kanceláře, nebo malé kadeřnictví, v žádném případě se nestyďte obrátit na specialisty, kteří vám doporučí to nejlepší. Pokud totiž chcete, aby se vašim rostlinám skutečně dařilo, je třeba zvážit mnoho aspektů, které budou jejich život(nost) ovlivňovat.

V každém případě nikdy nezapomeňte, že květiny jsou živé organismy, které potřebují péči. Ta zahrnuje samozřejmě pravidelnou zálivku, otrhání oschlých listů, nebo také občasné hnojení. Při plánování tedy nezapomeňte myslet i na to, kdo se bude o rostliny starat a jaké k tomu bude mít podmínky.

Zpestřete život sobě, nebo svým zaměstnancům a dopřejte si čistý vzduch a pastvu pro oči. Ať už s odbornou pomocí, nebo bez, ale ať to stojí za to. Zkrátka a dobře, pěstujte rostliny jinak!

www.gardners.cz
www.gardners-eshop.cz
www.zahradanastenu.cz

 

ZDROJ: PR článek společnosti Gardners – zahradní architektura s.r.o.