Halla představila na Light + Building nové produkty i logo
Galerie(12)

Halla představila na Light + Building nové produkty i logo

Ve Frankfurtu nad Mohanem minulý týden proběhl další ročník největšího světového veletrhu osvětlení a technologií budov Light + Building. Svá svítidla a novou vizuální identitu na něm představil i tuzemský výrobce osvětlení, společnost Halla, která loni slavila své 25. výročí na trhu. Letos se poprvé prezentovala v prestižní hale č. 3, a to v originálním stánku od Jakuba Fišera ze studia AFARCH.

Light + Building je vyhlášenou přehlídkou trendů v oblasti osvětlení. Zaměřuje se na integraci designu a nových technologií či efektivní využívání energie. Nejinak je tomu u společnosti Halla, která se dlouhodobě orientuje na hledání inovativních cest. “V posledních pár letech jsme se zaměřili na výrobu retailových svítidel opatřených speciálními LED zdroji či osvětlení na principu Human Centric Lighting, které umožňuje měnit teplotu a intenzitu světla podle aktivity slunce či aktuálních potřeb, upřesňuje Daniel Černý, předseda představenstva společnosti Halla, a dále dodává: O místo v prestižní hale 3 jsme usilovali dlouhých deset let. Moc si vážíme, že se nám to podařilo.

Svítidla Halla prezentovala v unikátním dvoupatrovém stánku ve třech tematicky zaměřených sekcích – kanceláře, obchodní prostory, architektura – na nichž ilustrovala, jak je důležité správně volit svítidla do jednotlivých prostor. Nechyběla ani ukázka Human Centric Lighting v praxi a představení trojice novinek:

Lipo60

Lineární osvětlovací systém Lipo60 obsahuje přisazená, vestavná či závěsná svítidla, která lze použít jako solitéry nebo je díky široké nabídce délek profilů spojovat do dlouhých linií či sestav různých tvarů. Lipo se skládá ze samostatného hliníkového profilu a LED světelného modulu. Pomocí jednoduchého systému L-Click se světelný modul zasadí / zacvakne bez montážního nářadí do profilu. Tento systém nejen výrazně ušetří čas, ale i náklady na montáž. Podstatně se také snižuje pravděpodobnost poškození LED zdrojů při instalaci. Pro vysoké nároky na kvalitu systémového osvětlení je také možné instalovat světelné moduly přes spoj svítidel, aby nedocházelo k průsvitu ve spojích.

Shift

Osvětlovací systém Shift navrhl designér Kryštof Nosál s důrazem na maximální flexibilitu. Shift je k dispozici ve vestavné, přisazené i závěsné variantě. Tvoří ho 2, 3 nebo 5 světelných zdrojů, kterými lze v ose těla svítidla pohybovat, naklápět až o 45° a otáčet až o 360°.  Doplňkový opálový difuzor umožňuje plošné svícení, případně nepřímé vyzařování pro vytvoření ambientního osvětlení. Svítidla mohou být osazena speciálními zdroji Realcolour, které zvýrazní vlastní barvu, StrongColour vybranou barvu a RealWhite barvu bílou. Díky svým vlastnostem si Shift poradí s nasvícením všech prostor – ať již jde o obchody, showroomy, kanceláře, domácnosti či prezentační a výstavní prostory. 

Legio

Rodinu osvětlení Legio charakterizuje sousloví – svoboda volby. Svítidlo vyniká jednoduchým designem i množstvím kombinací, jak jej využít. Skládá se ze dvou tvarů – zakulaceného a hranatého. Vybírat lze z přisazeného i závěsného provedení, přímého i nepřímého vyzařování. Svítidla o vysokém měrném výkonu až 130 lm/W jsou vyrobena z hliníkového profilu a hliníkových odlitků lakovaných bílou, černou nebo stříbrnou barvou. Dále lze u Legia volit mezi mikroprismatickým optickým systémem, který nenamáhá oči, opálovým difusorem, nebo parabolickou mřížkou. Ve všech variantách svítidlo dobře svítí a neoslňuje, čímž šetří zrak. Proto najde využití všude, kde lidé tráví mnoho času – v kancelářích, jednacích a zasedacích místnostech apod.

 

ZDROJ: PR článek společnosti Halla