HALLA nejprogresivnější designovou firmou v Evropě

HALLA nejprogresivnější designovou firmou v Evropě

Společnost HALLA, tuzemský výrobce designového osvětlení technického rázu, byla krátce před svým pětadvacetiletým výročím oceněna za své progresivní myšlení a schopnost dlouhodobě přicházet s pokrokovými návrhy produktů. V celosvětovém pořadí prestižního žebříčku Red Dot Design Ranking 2016 obsadila 5. místo, čímž se stala vůbec nejúspěšnější  firmou z celé Evropy.

„Rok od roku klademe na design stále větší důraz, jsme otevřeni novým technologiím, nápadům a trendům, a těší nás, že to přináší výsledky. Výsledného umístnění si velmi ceníme a bereme ho i jako motivaci do budoucna,“ říká Daniel Černý, předseda představenstva společnosti HALLA a dodává: „najít správný poměr mezi funkčností a estetikou není vždy snadné, ale právě ono nalezení souladu je základním stavebním prvkem designu našich svítidel. Uvědomujeme si, že pouze takto můžeme výrazněji zasáhnout do světového světelného designu.”

V hlavní roli hliník a LED zdroje

Inspirativní, originální, vizionářské – tak lze popsat svítidla HALLA, pro něž je charakteristické snoubení funkčnosti a designu. Jejich poznávacím znamením jsou minimalistické hliníkové profily a výkonné LED boardy, které vynikají svou vysokou účinností a úsporností. Některá ze svítidel (INDI+) si vedle svícení osvojila i další funkce a dokáží tak posloužit i jako věšák či polička.


Společnost HALLA se může pochlubit spoluprací s mezinárodně uznávanými designéry i nadějnými českými talenty. Výsledkem vzájemné tvorby s technickým oddělením jsou kvalitní svítidla, která získávají prestižní mezinárodní ocenění. Kromě celé řady Red Dot Design Award (viz níže) se pyšní také cenami German Design Award, iF Design Award, Lighting Design Award atd.

Přehled dílčích ocenění Red Dot

Za poslední 3 roky získala HALLA již 5 ocenění Red Dot:
–    INDI – design: Matúš Opálka, Red Dot Award: Design Concept 2014
–    SANT – design: Rob van Beek, Red Dot Award: Product design 2015
–    TWIG – design: Eva Petříková, Red Dot Award: Design Concept  2015
–    TORPI – design: Matyáš Kočnar, Red Dot Award: Design Concept  2015
–    TULPI – design: Matyáš Kočnar, Red Dot Award: Design Concept  2015

ZDROJ: PR článek společnosti HALLA