Amtico First, vinylová podlaha v dílcích, která zakládá nový standard

Amtico First, vinylová podlaha v dílcích, která zakládá nový standard

Požadavky na určité standardy od zákazníků, kteří řeší nové bydlení či rekonstrukci jsou dnes již zavedená věc. Základní otázka je volba podlahy. Od té se odvíjí vše ostatní, jako je celkové ladění barevných tónů v interiéru nebo například odstín dřevěných obložek dveří. Vždy si totiž nejraději přejeme řešit zejména hledisko designu. Je to přeci jenom věc, na kterou se díváme stále. Podle které kupujeme nábytek a ostatní doplňky. Je to živá záležitost, pro kterou ladíme a kombinujeme.

Další možností je hotová, tedy na míru navržená, vize bytového designera či architekta. Což je způsob dokonalé harmonie barev, tónů a třeba i tvarů, kdy jednotlivé části a složky interiéru na sebe navazují, doplňují se, nebo se spolu kombinují. Zde je zvlášť důležitý výběr jednoho či více dekorů podlahy. V realitě však otázka výběru napřed zní – jaký typ podlahové krytiny vůbec zvolit? Což souvisí s technickým stavem a typem podkladu daného interiéru. Jiné podlahy/podklady jsou u starých bytových domů, paneláků, rodinných domků, a zase jiné jsou v novějších objektech, anebo, v případě rekonstrukce/změny interiéru, u pár let stojících novostaveb.

K typickým podlahovým krytinám let minulých patřily plovoucí laminátové podlahy. Ty však již dávno nepatří k moderním, odolným a snadno udržovatelným povrchům. Léta praxe a zkušeností s užíváním odkryla spotřebitelům veškeré negativní rysy těchto podlah. Jako je enormní hlučnost, vzdutá nebo propadlá místa vzniklá běžným užíváním. Rozklížení zámkových spojů vlivem dlouhodobého úklidu na mokro. Což značí i fakt, že lamináty nejsou vhodné pro koupelny, toalety a jiná místa s vysokou vlhkostí. Není se čemu divit, stále se jedná o materiál s dřevovláknitým jádrem, který pracuje s každou změnou vlhkosti a počasí.

Na trhu existuje spousta dalších materiálů, ovšem žádný není tak široce uplatnitelný a zároveň designově a zpracováním exklusivní jako jsou vinylové podlahy v dílcích. Britský výrobce Amtico Ltd. uvádí na trh kolekci Amtico First, která je unikátní zejména šíří své nabídky. Celkem 54 dekorů dřeva, kamene a abstraktních vzorů. Výjimečný vzhled, ostrá kresba dekorů, výběr z 5 rozměrů lamel, V-spára a velmi příznivá pořizovací cena. To jsou hlavní atributy těchto vinylových dílců, jejichž životnost a odolnost je podtržena 12 letou zárukou.


Vinylové podlahy Amtico First jsou vhodné do jakékoliv místnosti v bytě či domě. Samozřejmě i do koupelen a WC, jelikož jim nevadí vlhkost. Zároveň jsou to vhodné podlahy i pro podlahové vytápění. Lze tedy vytvořit kompletní podlahovou plochu v interiéru pouze z jednoho nebo naopak kombinací více dekorů (například podle typů místností). A přitom se stále jedná o jednu konstrukční výšku instalovaných podlah, bez nutnosti napojování na jiný typ krytiny (keramika, dlažba, apod.). Jednoduše si vyberete dekor dřeva do obýváku a dekor keramické dlažby třeba do chodby. Díky této variabilitě nemusíte řešit ani přechodové lišty. Cíleně lze takto vytvářet různé prostory, optické zóny a designové kombinace více dekorů.

Pro veškeré oblasti bydlení jsou vinylové dílce Amtico First optimální volbou. Faktory jako snadný úklid, odolnost vůči většině chemikálií a drápkům domácích mazlíčků dávají této podlaze široké uplatnění. Je teplá a příjemná na bosou nohu, což ocení zejména ti, kteří se po pár letech zbavují původní laminátové podlahy. Přesvědčte se sami a nechte si zaslat vzorek vybraného dekoru zdarma 

ZDROJ: PR článek Vinylové podlahy Amtico First od společnosti ANVI TRADE s. r. o.