50 mladých designérů se dostane do katalogu red dot

50 mladých designérů se dostane do katalogu red dot

Pořadatelé mezinárodní soutěže o prestižní značku red dot design award přišli s šancí pro zviditelnění mladých designérů – red dot new talent. Loterie je šancí pro ty, kteří mají ve svém portfoliu první produkt schválený pro průmyslovou výrobu.

Designéři, kteří se chtějí přihlásit, musí vlastnit nejvýše pět let starý akademický diplom a prezentovat takový výrobek, který uvedli na trh po 1. lednu 2008 a je půjde do sériové výroby před 1. červencem 2010. Musí také splňovat všeobecné podmínky soutěže red dot product design 2010.

Pokud designér splňuje všechny zmíněné podmínky, může svůj produkt zaregistrovat na stránkách www.red-dot.de/registration, ale pouze v jeden jediný den, a to je 11. prosince 2009, od půlnoci do půlnoci. Padesát designérů bude poté vybráno losem.

A co vylosovaným designérům výbor nabízí? Především možnost využívat červený bod ve své propagaci a profesním životopisu. Dále základní prezentaci v muzeu designu red dot v Essenu. Pro svůj výrobek navíc dostanou jednu třetinu stránky v ročence red dot design yearbook 2010/2011 a prostor v prezentaci oceněných produktů na internetovém portálu soutěže.

Ti ostatní, kteří už mají více zkušeností a starší diplom, se mohou hlásit do tradiční soutěže red dot product design award už nyní. Možnost mají do 22. ledna 2010, největší opozdilci do 10. února 2010. Poplatek za přihlášení je 210 až 230 eur.

Iva Nachtmannová