Přes tisíc bytů v pražských Malešicích. Skanska představila Habitat, svůj největší projekt

Skanska spouští prodej první etapy svého největšího rezidenčního projektu Habitat, který vznikne na brownfieldu v pražských Malešicích. Tento rozsáhlý projekt přinese v pěti fázích více než tisíc bytů na ploše 70 000 m². Habitat bude charakterizován modrozelenou infrastrukturou, nízkou energetickou náročností (PENB-A), certifikací BREEAM a kvalitními, udržitelnými materiály.

První etapa zahrnuje 124 bytů s cenami od 113 000 Kč za m² včetně DPH. Výstavba začne začátkem roku 2025 a dokončení je plánováno na začátek roku 2027.

Habitat vznikne v severovýchodní části Prahy 10, ulice Černokostelecká, a díky svému umístění nabízí dobrou dopravní dostupnost do centra města. Blízké okolí poskytuje širokou škálu služeb, pracovních příležitostí i volnočasových aktivit.

Habitat
Habitat 2 min
Habitat 4 min
Habitat 5 min
Habitat 6 min
Habitat
Mapa lokalita min
Koupelna min

Projekt se zaměřuje na udržitelnost s využitím technologií jako jsou fotovoltaické a fototermické panely, zelené střechy a recyklace šedé vody. Byty budou téměř pasivní a úsporné.

Potřeby moderního člověka

„V Habitatu využíváme unikátní know-how, které jsme ve Skanska získávali několik dekád. Postupy a technologie, které jsme si vyzkoušeli jinde, zde spojujeme do celistvého konceptu, který reaguje na potřeby moderního městského člověka,“ uvedl Pavel Tomek, projektový manažer Skanska Residential.

Habitat
Habitat | Zdroj: Skanska Residential

Projekt klade důraz na modrozelenou infrastrukturu, zahrnující prvky jako zelené střechy a efektivní práci se zelení pro zachycení dešťové vody a prevenci teplotních ostrovů. Krajinářská architektura bude šetrná k životnímu prostředí, část původní vegetace zůstane a nově se vysadí luční kvítí. Biodiverzitu podpoří hmyzí hotely, broukoviště a ptačí budky.

Habitat také reaguje na poptávku po relaxačních zónách a zelených prostorech, zahrnujících běžecké tratě, cyklostezky a herní prvky pro děti. Poloveřejné vnitrobloky nabídnou různé aktivity, jako komunitní zahrady a pískoviště. Generálním architektem projektu je renomovaný ateliér Chapman Taylor.

Mimořádná energetická účinnost

První etapa poskytne 124 bytů a 6 nebytových jednotek. Byty budou vybaveny vysokým standardem, jako jsou bezfalcové dveře, trojvrstvá plovoucí podlaha a systém chytré domácnosti. Každý byt bude mít lodžii, terasu nebo balkon. V podzemním podlaží budou sklepy, kolárna, sprcha pro mytí kol a 135 garážových stání s přípravou na nabíjecí stanice elektromobilů.

Habitat
Habitat | Zdroj: Skanska Residential

Interiérový design reflektuje rostoucí nároky obyvatel a přináší vyšší komfort, například prostornější dispozice, bezpečnostní dveře a okna s trojskly. Koupelny budou vybaveny keramickou dlažbou, kvalitními obklady a „rimless“ toaletami. Projekt si klade za cíl dlouhodobé úspory na provozních nákladech a udržitelné bydlení.

Nový bytový dům dosahuje mimořádné energetické účinnosti a zajistí úspory pitné vody až o 44 %. Fotovoltaické panely a fototermické panely výrazně sníží náklady na energii a ohřev vody. Celkově se předpokládá úspora pitné vody až o 48,66 l denně na obyvatele.