Výhled na Prahu i do zeleně. Semerínka nabídne 185 bytů pro rodiny

Developer Crestyl zahájí výstavbu 185 bytů v pražských Radlicích za 1,5 miliardy korun. Projekt s názvem Semerínka bude sestaven ze čtyř různě vysokých bloků a ve vnitroblocích by měla být komunitní zahrada a zázemí pro rodiny a děti.

Byty by měly být dokončeny na konci roku 2025 a generálním dodavatelem stavby je Metrostav. Za podobou stojí architektonické studio Davida Chmelaře, venkovní prostory navrhl zahradní architekt Petr Hodonický.

„Projekt je zajímavý i tím, že jej na rozdíl od většiny dalších postavíme celý najednou, takže jeho obyvatele již nebudou rušit žádné další fáze výstavby,“ řekl obchodní ředitel společnosti Crestyl Viktor Peška.

Semerínka
Semerínka
Semerínka

Byty budou o dispozicích od 1+kk do 4+kk v cenovém rozmezí přibližně mezi 6,4 až 19,3 miliony korun. Většina z nich bude mít lodžii nebo předzahrádku. V okolí Semerínky právě vzniká další moderní zástavba zajišťující základní občanskou vybavenost.

Vycházelo se z požadavků obyvatel

Semerínka se skládá ze čtyř různě vysokých bloků citlivě kopírujících terén. Díky promyšlené architektuře si tak navzájem nestíní a nejen z horních pater se nabízí nerušený výhled směrem do údolí na panorama starého města, Smíchov a dál přes Vltavu k Podolí a Pankráci, nebo přímo do okolní zeleně. Za podobou projektu stojí architektonické studio Davida Chmelaře, venkovní prostory navrhl zahradní architekt Petr Hodonický.

Myslí se i na zdánlivé detaily a využilo se těch nejmodernějších technologií přesně dle požadavků budoucích obyvatel. Samozřejmostí je dostatek parkovacích míst v podzemních garážích včetně nabíječek pro elektromobily.

Semerínka
Semerínka | Zdroj: CRESTYL

Crestyl je česká developerská a investiční společnost tvořená několika firmami sdruženými v holdingu. Vznikla v roce 2007, kdy odkoupila část své původně vlastnické developerské firmy ICKM. V současné době se věnuje rozvoji více než 15 projektů v České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy eur (29 miliard korun).

Patří k nim i projekt v centru Prahy s názvem Savarin, nedávno dokončená čtvrť DOCK v pražské Libni nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského. Kromě České republiky působí firma od roku 2021 také v Polsku.

red