Smíchov Nádražní ulice

Blok u Nádražní ulice na Smíchově mají doplnit nové domy

V uličním bloku poblíž tramvajové zastávky Plzeňka na pražském Smíchově plánuje firma Gold nemovitostní postavit soubor domů určených zejména k bydlení. Pražští radní v pondělí rozhodli, že projektu udělí výjimku ze stavební uzávěry, která v celé oblasti platí. Před časem ve stejné oblasti jinou žádost zamítli, což developer považuje za diskriminaci a odvolá se.

Ve čtyřech osmipatrových domech má být podle informací investora celkem 109 bytů a 12 obchodních prostor. Nové domy mají doplnit nyní neúplný blok mezi ulicemi Na Plzeňce, Strakonická, Nádražní a Kotevní.

Kromě čtyř budov, kde budou v přízemí obchody a v patrech byty, investor plánuje také dvoupatrový pavilon ve vnitrobloku a podzemní garáže. Plán počítá i s propojením nyní slepé ulice Na Plzeňce, kde mají vzniknout nová parkovací stání a být vysazeny stromy, s Nádražní. Ulice by měla být jednosměrná ve směru od Strakonické.

„Záměr vhodně dotváří blokovou strukturu, která je typická pro zástavbu mezi ulicemi Nádražní a Strakonická v blízkosti železniční zastávky Praha-Smíchov,“ napsal ve vyjádření městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Návrh hmotou podle institutu odpovídá stávajícím domům a propojení Strakonické a Nádražní zlepší dopravu v oblasti. Kladně se vyjádřil také magistrátní odbor územního rozvoje.

Pražští radní před časem ve stejné oblasti zamítli jinou žádost o výjimku ze stavební uzávěry. Několik bytových domů a větší kancelářský objekt chce na pozemcích nedaleko Smíchovského nádraží stavět společnost CWI Smíchov, jejímž jednatelem je vlastník developerské skupiny UDI Group Radek Menšík. Pod pozemky jsou však umístěny vodní vrty sloužící jako rezerva pro zásobování města. Firma rozhodnutí radních výjimku neudělit označila za nezákonné a diskriminační a odvolala se proti němu u ministerstva pro místní rozvoj.

Největším stavebním projektem na Smíchově je nová čtvrť Smíchov City, kterou letos na brownfieldu v místě bývalého nákladového nádraží plánuje začít stavět firma Sekyra Group. Na pozemcích o rozloze 216.099 metrů čtverečních má najít bydlení až 3300 lidí, v plánu jsou i kancelářské budovy nebo nové sídlo České spořitelny.

Zdroj: ČTK