Crestyl zahájil stavbu pražské čtvrti Hagibor za devět miliard Kč

Stanice metra Želivského

Developerská skupina Crestyl zahájila stavbu prvních dvou domů v nové pražské čtvrti Hagibor. Dokončit je plánuje ve druhé polovině příštího roku. Náklady na celý projekt překročí devět miliard korun, v první etapě je to téměř miliarda. ČTK to dnes sdělil mluvčí skupiny Ondřej Micka. Bytové domy Alfa a Beta nabídnou 168 bytů od 1+KK do 5+KK.

Nová čtvrť vyroste v sousedství stanice metra Želivského. Na místě, které ukončuje Vinohradskou třídu, postupně vznikne pět bytových domů a stejný počet administrativních budov. Vše propojí centrální pěší bulvár s obchody a restauracemi, který povede od východu z metra. Dále zde vznikne náměstí s multifunkčním kulturní centrem. Zde bude sál pro několik stovek diváků. S jeho dokončením Crestyl počítá ve druhé etapě zhruba za čtyři roky. Podzemní garáže budou vybaveny nabíječkami pro elektromobily.

Součástí čtvrti bude park a veřejné plochy o rozloze 20.000 metrů čtverečních. V těsném sousedství se nachází sportovní areál s multifunkční halou a nově zrekonstruovanými tenisovými kurty.

Crestyl rovněž počítá s výstavbou mateřské školy a dětského hřiště. Lokalita bude napojena na městské cyklotrasy.

Komerční část zahrnuje kanceláře s celkovou plochou 80.000 metrů čtverečních. V bytové části vznikne v pěti domech přibližně 650 bytů.

Zdroj: ČTK