Rozhledna Šibenice 5
Galerie(6)

Beton na rozhledně Šibenice

Obec Stěbořice se může pyšnit novu stavbou vyhlídkové věže umístěné na bunkrové linii.

Výstavba vyhlídkové věže byla zahájena na podzim roku 2017 a byla otevřena 28. června 2019. Rozhledna, připomínající svým vzhledem bunkry budované z dob 2. světové války, stojí na vrcholu kopce U šibenice a tvoří tak dominantu okolí Opavy. Je téměř 13 m vysoká a leží mezi obcí Březová a Jamnice.

Rozhledna Šibenice 3
Rozhledna Šibenice 4
Rozhledna Šibenice 6
Rozhledna Šibenice 5
Rozhledna Šibenice 7

O dodávky betonu na stavbu rozhledny Šibenice se postarala společnost Českomoravský beton, a.s., a to přímo z betonárny v Opavě. Vedoucí betonárny Martin Mareš upřesňuje: „Celkem bylo z opavské betonárny dodáno 120 m3. Do základů rozhledny byl použit beton C 25/30 XC2, na stěny beton třídy C 25/30 XF1 a na stropy byl vybrán beton C 30/37 XF3,“ a dodává: „Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na dodávkách betonu na této stavbě.“

Rozhledna Šibenice 3

Rozhledna Šibenice má sloužit jako turistická atrakce a především jako místo aktivního odpočinku. U rozhledny je vybudováno sportovní překážkové hřiště, které se nese v duchu vojenského výcviku a nechybí ani naučné informační předměty, které ocení nejen nejmladší návštěvníci, ale také nároční turisté.

Výstavba vyhlídkové věže a úprava jejího okolí byla zaměřena především na historický, kulturní, sportovní a výchovný význam, který podtrhuje historický příběh obce z dob za války v roce 1938. Dané místo je dnes symbolem obrany národní identity a svobody následně pokořené událostmi zrady spřátelených mocností a událostmi z období 2. světové války. Díky historickému významu stavby může do budoucna rozhledna Šibenice přilákat mnoho turistů z celé České republiky.

Rozhledna Šibenice 6

Více informací o betonech vyráběných skupinou Českomoravský beton naleznete na stránkách www.transportbeton.cz.

ZDROJ: PR článek skupiny Českomoravský beton