Golf klub Čertovo břemenoeno
Galerie(3)

BETON, DŘEVO A KÁMEN: hlavní stavební prvky Golf klubu Čertovo břemeno

Úkolem architekta bylo postavit takovou budovu, která nebude narušovat harmonii okolí, která se váže s příběhem nedaleko nacházející se skály Čertovo břemeno. Jak popisuje architekt Fiala, „Celý tenhle příběh je tady obsažen v podstatě i těma kamenama, protože tady je to, všude kde se kopne, samý nádherný obrovský šutr.“

Golf klub Čertovo břemenoeno
Golf klub Čertovo břemeno
Golf klub Čertovo břemeno

Při výstavbě byl brán ohled na přirozenost a staré technologie. To můžete vidět především na povalových stropech a rozsochách neboli kmenech stromů, které tvoří tzv. opěru celé budovy. Masivní, ale zároveň jednoduchý nádech stavby v souvislosti s betonem v sobě zachovává prvky přírody. Beton na stavbu dodávala skupina Českomoravský beton, a.s. z betonárny Tábor.

Skupina Českomoravský beton ve spolupráci s Earch.tv uvádí 8. díl unikátní série rozhovorů s předními českými architekty, tentokrát s Ing. arch. Stanislavem Fialou, který hovoří o klubovně Golf klubu Čertovo břemeno, ležící ve městě Jistebnice nedaleko Tábora. Tato působivá stavba spojuje tři základní stavební materiály, které nerušeně splývají s okolní krajinou – beton, kámen a dřevo. Tuto výjimečnou stavbu a příběh, který se váže ke vzniku jejího názvu, můžete shlédnout ve videu zde.

Zdroj: Českomoravský beton