2020 01 17 LOXIA MSP12EU 0000

V Praze 12 se od září otevře nová mateřská škola Mydlinky

Od 4. září se dětem v Praze 12 otevře nová mateřská škola Mydlinky. Školka, která stojí mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská, nabídne 112 míst, zahradu, hřiště s herními prvky nebo učebnu pro speciální výuku. Výstavba radnici stála zhruba 130 milionů korun bez DPH. Za návrhem stojí architektonické studio LOXIA.

Dvoupodlažní školka nabídne čtyři třídy pro 112 dětí, učebnu pro speciální výuku, zázemí a centrální moderně vybavenou kuchyň. Na přilehlé zahradě vznikají dětská hřiště s herními prvky z přírodních materiálů, zahradní domek, domek pro drobná zvířata nebo ekoklubovna. Zájem o umístění do nové školky už je podle mluvčí městské části Petry Svobodové nyní velký a je plně obsazená, hned od září tak do ní nastoupí 112 dětí.

Budova byla postavena v takzvaném pasivním energetickém standardu, aby se minimalizovaly náklady na její provoz. Stavba je tedy energeticky šetrná. „Například díky kvalitní izolaci dosáhne nízkých nákladů na vytápění,“ řekla Svobodová. Třeba oproti úspornému nízkoenergetickému standardu je spotřeba třetinová, dodala.

red