Výroba energie a přitažlivý design – sklářské inovace pro udržitelné stavby

Výroba energie a přitažlivý design - sklářské inovace pro udržitelné stavby

AGC Glass Europe na Všeobecné světové výstavě Expo 2015 v Miláně Světová výstava Expo 2015 Milano odstartovala v pátek 1. května s očekáváním přivítat v průběhu 6 měsíců až na 20 miliónů návštěvníků!

Ve stejný den spustila společnost AGC Glass Europe nové webové stránky věnované sklům použitým a prezentovaným v belgickém pavilónu(1). Je to kreativní způsob, jak ukázat, jak mohou speciální sklářské výrobky plnit daná kritéria pavilónu (zabránit nadměrnému přehřívání, generovat elektrický proud, zajišťovat dokonalé hygienické podmínky atd.). Široká veřejnost má tak možnost inspirovat se pro využití skla ve vlastních domovech!

Sklo se zabudovanými fotovoltaickými články

Geodetická kopule – srdce belgického pavilónu – je opravdovým lákadlem pro oči. Polovinu z celkové plochy  500 m2 tvoří sklo SunEwat XL(2) se zabudovanými fotovoltaickými články, tedy stejné sklo, které pokrývá i střechu farmy. Všechny tyto solární panely generují 130 kWh elektrického proudu denně, a zásobují tak energií celý pavilon. Toto množství odpovídá denní energetické spotřebě 15 domácností!

Střecha farmy je zkonstruována z jiného typu fotovoltaických výrobků, a to ze stejně inovativního skla, ve kterém je mezi dvěma tabulemi skel  zabudována ultratenká solární organická vrstva. Cílem je přeměnit každý sluneční paprsek v energii. Tento výrobek je výsledkem spolupráce mezi firmou AGC Glass Europe a Heliatek a jeho vývoj stále ještě probíhá.

(1) Společnost AGC jako oficiální partner belgického pavilónu na Expo 2015 Milano na pavilón dodala na 1 305 m2 skla, čímž podpořila 2 hlavní myšlenky, udržitelnost životního prostředí a technologické inovace , které dominují celému konceptu belgického pavilónu.
(2) SunEwat XL je stavebně integrovaným fotovoltaickými řešením (BIPV, building integrated photovoltaics). To znamená, že jde o sklo, které vyrábí elektřinu a zároveň slouží jako stavební materiál.

Nenechte si ujít další díly našeho Expo seriálu. Dozvíte se tak všechny zajímavosti o sklech prezentovaných na výstavě Expo 2015 v Miláně!

Více informací najdete na www.agc-expomilano.eu a nezapomeňte nás navštívit také na: Facebook, Instagram, YouTube a LinkedIn.

RubrikyUdálosti