Transparentní design u fasád rezidencí i administrativních budov
Galerie(5)

Transparentní design u fasád rezidencí i administrativních budov

Trendy u opláštění budov, komerčních i v bytovém sektoru, směřují k transparentnosti, k fasádám s co nejsubtilnějšími sloupky, minimem předělů a maximem prosklení. Cílem je čisté provedení, sjednocený vzhled se skrytými rámy křídel. Vše za předpokladu odpovídajících tepelně technických vlastností a automatizovaného či centrálně řízeného ovládání oken a dveří.

Společnost Schüco představila dva vysoce elegantní fasádní systémy FWS 35 PD a FWS 60 CV, které společně naplňují požadavky nerušené transparentnosti, uživatelského komfortu i subtilního designu. Záměrem je co nejvíce minimalizovat pohledovou šířku hliníkových profilů, podpořit čisté a prakticky bezrámové zasklení. Provedení obou systémů ocenila porota mezinárodní soutěže iF Design Award.

Subtilní fasáda Schüco FWS 35 PD s čistým provedením v rozích

Subtilní fasáda Schüco FWS 35 PD s čistým provedením v rozích

Systém FWS 35 PD s pohledovou šířkou profilu pouhých 35 mm umožňuje konstruovat designové prosklení, vhodné pro výlohy luxusních obchodů a showroomů, opláštění vícepodlažních administrativních budov i skleněné stěny reprezentativních rezidencí. Štíhlé profily dle charakteru objektu garantují jak nerušený pohled do interiéru, tak neomezený panoramatický výhled do okolí. Vysoce tepelně izolovaný systém, který vyhovuje kritériím pasivní výstavby, je kompatibilní s trojitým zasklením i řadou dalších systémových řešení Schüco, například elektricky otvíravými okny. Realizovat lze i velmi subtilní strukturální spoj v rozích.

Panoramatický fasádní systém Schüco FWS 35 PD

Panoramatický fasádní systém Schüco FWS 35 PD

Dokonalá synergie vzniká právě v kombinaci s hliníkovým fasádním systémem FWS 60 CV, který slouží ke skryté integraci otvíravých prvků do fasády. Francouzské okno z tohoto systému má jedinečnou výhodu, neboť lze vložit do běžné fasády, aniž by se navyšovala pohledová šířka okenního rámu. Čistý vzhled zůstává nenarušený, pevná pole a otvíravě sklopné části nelze při vnějším pohledu rozpoznat. Zevnitř je vidět pouze jemná spára a klika. Variabilita konstrukce zaručuje různorodé použití, od oken klasických až po mezipatrová. Otvíravý prvek je realizovatelný v celé výšce poschodí (až 3,2 m) a umožňuje doplnění o v rámu zabudované ochranné zábradlí či mechatronické kování a automatickou ventilaci. Nespornou výhodou je splnění tepelně izolačních kritérií v pasivním standardu.

Pásová okna s otvíravými prvky ze systému Schüco FWS 60 CV

Pásová okna s otvíravými prvky ze systému Schüco FWS 60 CV

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.