Metropolis

Oceňovaný bytový komplex v Bratislavě má fasádu z Brna. Firma hodlá expandovat i do zahraničí

Partneři sekce:

Brněnská společnost ALGLAS, která se soustředí především na výrobu a dodávku exteriérových i interiérových fasád, hliníkových otvorových výplní a dalších designových prvků staveb z lehkých kovů a skla oznámila spolupráci na několika nových projektech v České republice i v zahraničí. Podílet se tak bude například na výstavbě prémiových bytů v budově METROPOLIS v Bratislavě.

Výrobce a dodavatel fasád a dalších designových prvků staveb ALGLAS navíc do roku 2023 vstupuje s obměněným vedením, novými vizemi a řadou nově nasmlouvaných projektů. Nastupující výkonný ředitel, Tomáš Habarta, se chce na další rozvoj firmy soustředit i dál.

Ve funkci nahradil Václava Stehna staršího. ALGLAS se zároveň stal součástí technologicko-stavebního koncernu THIERRA a díky tomu také členem zastřešující skupiny FIPOX. Do nového roku ALGLAS navíc vstupuje s novými zakázkami sjednanými nejen v rámci koncernu THIERRA, ale i na základě vlastní obchodní činnosti.

Stavebnictví čeká krize

ALGLAS se v posledních měsících loňského roku domluvil na Jednu z budov komplexu ALGLAS opatří provětrávanou bondovou fasádou, hliníkovými okny s proskleným zábradlím a balkónovými dveřmi. Celkem METROPOLIS nabídne 298 rezidenčních jednotek ve dvou věžích, které dohromady tvoří písmeno M. Komplex, který získal ocenění Best Residential Upcoming Development v 18. ročníku CIJ Awards, by měl být dokončený v prvním čtvrtletí příštího roku.

Další velkou zakázkou do roku 2023 je pro ALGLAS revitalizace Administrativní budovy v Ústí nad Labem, kde zajistí sloupko-příčkovou hliníkovou prosklenou fasádu. Stejný typ fasády pak dostal ALGLAS na starosti i při budování přístavby nové haly ve společnosti DT Výhybkárna a strojírna a.s. v Prostějově.

„Domnívám se, že v následujících letech se ve stavebnictví projeví krize. Považuji proto za klíčové získávat nové zakázky na následující období. To se nám aktuálně daří a pevně věřím, že tomu tak bude i nadále,“ uvedl Tomáš Habarta.

Expanze do zahraničí

I přesto, že Tomáš Habarta ve vedení firmy nahradil Václava Stehna staršího, původní výkonný ředitel ze společnosti neodchází. V roli seniorního poradce se bude soustředit na strategický rozvoj společnosti na pozici Controlling Manager. Tomáš Habarta zároveň do vedení ALGLASu přináší nové nápady a cíle, které plánuje se zkušenostmi Stehna staršího propojit.

„V době, která není pro stavebnictví vůbec jednoduchá, se nám daří získávat nové zakázky, to považuji za velice důležité a chci na tom stavět i dál. Zaměříme se nejen na rozšiřování portfolia na českém trhu, ale také na expanzi do dalších zemí Evropské unie. Chtěl bych také dál budovat kolektiv lidí, kteří své práci rozumí, baví je, navzájem spolu souzní nejen v profesní rovině, ale i mimo firemní půdu. To je pro mě zásadní. Být součástí takového týmu mi dává smysl,“ naznačil Tomáš Habarta, jakým směrem se chce při vedení společnosti ubírat.

red