PSJ od února s novou obchodní strukturou a názvem

Přední česká stavební firma PSJ má od 1. února 2008 novou obchodní strukturu – z holdingové společnosti přešla na divizní uspořádání. Společnost může díky funkčnímu rozdělení na divize pro pozemní stavitelství, development a export efektivněji a pružněji využívat příležitostí, které přináší rostoucí stavební trh v České republice i zahraničí. Změny ve struktuře podtrhlo také zkrácení názvu z PSJ holding, a.s. na PSJ, a.s.

„Poslední 2 – 3 roky byly ve znamení stabilizace společnosti, která se projevila především splněním očekávaných výsledků. Nyní jsou před námi nové cíle týkající se růstu společnosti a změna v obchodní struktuře a organizačním uspořádání PSJ představuje strategickou a logickou podporu pro jejich dosažení,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva František Vaculík.

Divize fungují jako samostatné jednotky s jasně definovaným regionem a typem produktu. Procesy strategického významu, kontrolní mechanizmy a vybrané služby se však i nadále zajišťují centrálně.

Za oblast pozemního stavitelství zodpovídají Divize Praha, Divize Čechy, Divize Morava a Divize Kapacity. Vedle toho v rámci PSJ působí i Divize Developmentu, která svými samostatnými projekty koncepčně doplňuje tržní pozici společnosti. Další samostatnou divizí je Divize Exportu zastřešující zahraniční stavitelské aktivity PSJ; do budoucna se s ní počítá jako s jedním z klíčových prvků v procesu rozvoje společnosti PSJ. „V návaznosti na naše zkušenosti z třiadvaceti zemí celého světa jsme vypracovali cílenou strategii pro vybraná teritoria a připravujeme zde nové kontrakty,“ doplnil Vaculík.

Holdingové uspořádání PSJ doznalo výrazného zeštíhlení. Dceřiné společnosti PSJ Brno, PSJ Pelhřimov a PSJ Servis se začlenily do mateřské společnosti jako střediska. Firma PSJ Slovácko se určila k odprodeji. Právně samostatné zůstanou pouze subjekty, které ve svém oboru a regionu patří mezi silné hráče – PSJ Hydrotranzit působící na Slovensku s předním postavením v oblasti produktovodů a Ekoklima, česká špička v oblasti techniky prostředí. Součástí Skupiny PSJ nadále zůstávají další dceřiné firmy s jiným než stavebním zaměřením (Hotel Gustav Mahler, s.r.o., FC Vysočina Jihlava, a.s., Teniscentrum, a.s., GM, s.r.o., a SOU PSJ).

Zdroj: PSJ, a.s.