Immo Industry Group plánuje ještě rychlejší expanzi

IMMO Industry Group (IIG), přední evropský developer průmyslových a logistických nemovitostí projektovaných na míru, očekává po rychlé expanzi v roce 2007 také letos další zásadní růst podnikatelských aktivit. Důvodem je rostoucí poptávka zákazníků ve střední a východní Evropě a v Rusku, která vede k novým projektům pro IIG i k zakládání dalších poboček.

Podle odborníků zažívá oblast průmyslových budov a parků v těchto regionech boom díky přesunu velkých společností dále na východ. Také v České republice, kde má zatím IIG Czech Republic k dispozici moderní průmyslový park Chomutov, se počítá pro letošní rok například s významnými projekty pro DHL nebo společnost Rompa. IIG si během sedmi let vybudovala pozici lídra na evropském trhu sofistikovaných průmyslový nemovitostí, a to jak v rámci samostatných projektů, tak v oblasti průmyslových parků.

„V současnosti je ve výstavbě 19 nových projektů, ke kterým do konce roku přibude dalších asi 40, což povede ke zdvojnásobení dosavadního růstu naší společnosti,“ uvedl Filip Schelfhout, CEO Immo Industry Group. Tato expanze se promítá do plánů rozšiřování společnosti na rok 2008: ke stávajícím 18 regionálním kancelářím po celé Evropě přibude letos 10 dalších v Rusku, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Kazachstánu, Litvě a Turecku. Počet zaměstnanců, který se loni téměř ztrojnásobil, by letos měl vzrůst více než dvakrát ze současných 200 na celkem asi 500 lidí.

Dynamický růst očekává IIG zejména v oblasti průmyslových parků, kde již dnes s 18 průmyslovými lokalitami v 8 zemích vlastní skupina největší síť parků ve střední a východní Evropě a v Rusku. V roce 2008 hodlá IIG zvýšit toto množství o dalších 10 parků v Rusku, ve státech bývalého Sovětského svazu a v Turecku. Celkem disponuje IIG 3,5 milionu m2 půdní banky k projektům a stavbám, které buď pronajímá (off balance projekty) nebo prodává (on balance projekty). Všechny parky, například u Plovdivu v Bulharsku, Katovic v Polsku, Bukurešti v Rumunsku nebo v ruském Petrohradu či slovenské Trnavě a Košicích, jsou strategicky položeny, napojeny na dopravní tepny a velká obydlená centra. Například chomutovský průmyslový park s plochou přes 100 tis. m2 je připraven pro výstavbu výrobních nebo logistických objektů od 2 000 do 55 000 m2 podlahové plochy, přičemž na míru šité prostory jsou plně funkční již za 20 týdnů po podpisu nájemní smlouvy.

Již v 2007 zaznamenala IIG velice silný růst, a to díky mohutnému přílivu nových klientů, jako jsou výrobce počítačů Lenovo a německý producent automobilů BMW, a také díky dalším projektům pro stávající zákazníky, jako je logistická firma Gefco či americký výrobce autodílů Visteon. V Polsku právě probíhá výstavba 30 000 m2 pro Lenovo a 15 000 m2 pro BMW, na Ukrajině se připravuje 35 tisíc m2 pro společnost El Dorado, u nás zase projekt o velikosti 9 000 m2 speciálně řešený pro DHL. V minulosti vyvinula společnost IIG řešení na míru pro celosvětové společnosti jako Barry-Callebaut, Tupperware, GE Appliances, DHL, L´Oreal nebo Estée Lauder v nejrůznějších zemích Evropy.

Výjimečnost belgické developerské skupiny IIG, která byla založena v roce 2000 a každoročně dynamicky roste, spočívá zejména v poskytování unikátních řešení, která nejen nabízejí nejvyšší kvalitu a jsou šitá na míru konkrétního zákazníka, ale zároveň optimalizují jeho náklady. IIG kompletně přebírá odpovědnost za projekt od projektové dokumentace až po předání funkčního objektu do užívání nebo vlastnictví. Na počátku každého projektu jsou zjištěny specifické logistické a technické potřeby na straně zákazníka. Specialisté IIG navrhnou optimální řešení a varianty on nebo off balance, na stavební fázi dohlíží místní a evropští projektoví manažeři. Aktivity IIG jsou doplněny i službami správy majetku a zařízení (dceřiná společnost IIFPM) a interním poradenstvím v oblasti optimalizace logistiky a průmyslových procesů (IILPS). Pomocí dceřiné společnosti IIC lze pak řídit celý proces výstavby. IIG má sídlo v Aalstu nedaleko Bruselu v Belgii.

Zdroj: 4JAN Public Relations

RubrikyUdálosti