CzechInvest partnerem veletrhu Urbis Invest

Agentura CzechInvest se stala partnerem mezinárodního realitního veletrhu Urbis Invest pořádaného v Brně od 21. do 25. dubna 2009. Už tradičně bude CzechInvest jako součást veletrhu pořádat i konferenci Property Invest Czech. Ta se příští rok zaměří především na brownfieldy, průmyslové zóny a na podnikatelské nemovitosti určené pro výzkum, vývoj a inovace – prvotřídní kancelářské prostory, vědeckotechnické parky a podobně.

„Urbis Invest představuje jednu z nejlepších možností pro prezentaci investičních příležitostí v jednotlivých regionech zemí střední a východní Evropy. Česká republika se může pochlubit širokou nabídkou připravených podnikatelských nemovitostí, od kancelářských prostor po strategické průmyslové zóny, které k nám lákají zahraniční investory a výrazně usnadňují rozvoj těch domácích. Urbis Invest je největší realitní veletrh svého druhu v České republice a proto na něm CzechInvest nemůže chybět,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

„URBIS INVEST 2009 je oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unii a představuje obrovskou příležitostí pro prezentaci České republiky a atraktivity regionů pro investory a podnikatele,“ zdůrazňuje Michal Čechura, projektový manažer pořadatelské firmy Veletrhy Brno. „Rozšíření spolupráce s důležitými partnery, jakým je pro oblast propagace investičních příležitostí a zlepšování podmínek pro podnikání v ČR agentura CzechInvest, je proto nesmírně důležité. I díky této spolupráci bude Urbis Invest 2008 opět jedním z největších setkání profesionálů z oblasti developmentu, komerčních nemovitostí, regenerace a rozvoje měst, realizačních firem a zástupců municipalit a státní správy. Tato unikátní koncentrace kompetentních zástupců všech subjektů nabízí skvělé možnosti pro efektivní networking i prezentaci.“

Vedle českého Urbis Investu se CzechInvest pravidelně zúčastní také realitních veletrhů Expo Real v Mnichově a MIPIM v Cannes. Na uplynulém Urbis Investu se mimo mnoha konkrétních poptávek po nemovitostech například podařilo dohodnout se Středočeským krajem přípravu manuálu pro malé obce, které začínají s průmyslovými zónami.

Na zahraničních veletrzích CzechInvest většinou investorům nebo developerům pomáhá zorientovat se v českém prostředí. Konkrétním výsledkem posledního ročníku MIPIMu kupříkladu byla změna strategie jednoho z velkých developerů v České republice, který namísto velkých celků začal nabízet spíše menší prostory určené především pro moderní inovativní společnosti.

Na loňském ročníku Urbis Investu se představilo na 4 000 hektarů komerčních nemovitostí připravených pro investiční záměry. Prezentovaly soukromé společnosti i zástupci municipalit z Česka, Polska, Slovenska ale kupříkladu i z Ruska nebo Běloruska.

Zdroj: Agentura CzechInvest