Budovy Jungmanova 15 a Jindřišská 16 v Praze získaly ocenění EU GreenBuilding

Budovy Jungmanova 15 a Jindřišská 16 v Praze získaly ocenění EU GreenBuilding

V červenci tohoto roku získala budova “Jungmanova 15” v Praze 1 ocenění GreenBuilding a společnost JUNGMANNOVA ESTATES a.s. se tak díky této jedinečné budově stala oficiálním Partnerem programu EU GreenBuilding. Pouze několik dní poté získala stejný certifikát také budova „Jindřišská  16“ v Praze 1 a tím se společnost J.H.S. Prague a.s. stala dalším Partnerem programu EU GreenBuilding.

EU (Evropský) GreenBuilding Program, je dobrovolný program Evropské komise, který je zaměřen na podporu vlastníků a nájemců nebytových budov, které splňují přísná kritéria energetické úspornosti. Tento certifikát v České republice doposud obdržela pouze budova Nordica v Ostravě, dokončená v roce 2009 patřící společnosti Skanska a.s.. Do programu je rovněž přihlášena budova Nová Palmovka, pro které v současné době společnost Arcadis, divize EC Harris zpracovává energetickou simulaci a audit pro vydání tohoto certifikátu.

Jak projekt Jindřišská 15, tak i Jungmannova 16 se nachází v centru Prahy a jde o rekonstrukce stávajících objektů na kancelářské prostory a obchodní jednotky vysoké kvality. Obě budovy usilují také o zisk certifikace dle systému LEED a již obdrželi Pre-certifikát na úrovni Gold.

Prvotřídní kancelářské a obchodní prostory budovy Jungmannova 15 i Jindřišská 16 nabízí neobyčejnou kombinaci pracovního prostředí a přírody a zároveň dochází k úspoře energie a minimalizaci dopadu provozu budovy na životní prostředí. Jak je vidět na obou zmíněných projektech, rekonstrukce historických objektů umožňuje, že také tyto budovy a jejich interiéry mohou dosahovat srovnatelných ne-li lepších kvalit nežli projekty novostaveb.

Společnost ARCADIS CZ a.s., divize EC HARRIS zajišťovala komplexní služby pro získání EU GreenBuilding certifikátu a celý proces řídila.

–>–>