Baumit Akademie PRAXE

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Unikátní vzdělávací seminář Baumit Akademie PRAXE 2020 byl včera slavnostně zahájen na Střední odborné škole v Praze na Jarově, a to prvním dnem určeným pro fasádníky.

Společnost Baumit však využila příležitost místa konání letošního ročníku již v úterý, kdy představila své nové stavební materiály a technologie žákům zdejší Střední odborné školy studujícím v oboru stavebních a zednických prací. Žáci tak měli možnost praktického seznámení s vybranými materiály za odborného dohledu techniků společnosti Baumit.

Včera přivítala Baumit Akademie PRAXE první účastníky z řad fasádníků, kteří absolvovali její teoretickou i praktickou část. V teoretické části zaujaly především prezentace odborných školitelů Baumit na téma zateplovacích systémů, širokého výběru omítek či možností tvorby kreativních fasád. V diskusi pak nejčastější dotazy padaly na téma úskalí a správných technologických postupů zpracování vybraných izolantů.

Praktickými ukázkami, které následovaly po teoretické části, dostali zájemci o problematiku tvorby fasád možnost osobně si vyzkoušet např. osazení lepicích kotev Baumit StarTrack, kotvení minerálních desek pomocí hmoždinek Baumit S se zápustnou montáží, vybrané kreativní techniky pro fasády, či stříkání fasádních barev metodou Airless.

Prezentace studentum 2

„Již první den Baumit Akademie potvrdil správnost našeho rozhodnutí změnit pro letošní rok formát vzdělávacích seminářů, program rozložit do dvou dnů a zaměřit jejich obsah na konkrétní činnosti spojené s praktickými ukázkami. Řemeslníci tak získávají osobní zkušenost s našimi stavebními materiály a tím se naplňuje i naše snaha o posouvání jejich profesních schopností v každodenní práci na různých typech stavebních realizací. Těší mě také velmi cenná zpětná vazba od účastníků včerejšího programu a stejně tak zájem o praktické ukázky od žáků zdejší střední odborné školy, “ zhodnotil úvod akce Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r.o.

Baumit Akademie PRAXE dnes pokračuje programem pro omítkáře, podlaháře a obkladače. Stejně tak, jako včera, bude i dnešní její program rozdělen do teoretické a praktické části. Po absolvování akademie získají účastníci Certifikát a Protokol o zaškolení.

Prezentace studentum

Baumit Akademie PRAXE se poté přesouvá do dalších měst České republiky.

Více informací k Baumit Akademii, včetně přihlašovacího formuláře, naleznete na webových stránkách společnosti Baumit: www.baumit-akademie.cz/