Bezplatné semináře o pasivních domech
Galerie(1)

Bezplatné semináře o pasivních domech

Více komfortu a pohodlí, méně peněz za provoz domácnosti a šetrnost k životnímu prostředí. To je sen mnoha obyvatel domů či bytů. Příležitostí dovědět se „jak na to“ je však stále málo. Centrum pasivního domu proto připravilo sérií vzdělávacích akcí a poradenství o pasivních domech pro širokou veřejnost zdarma.

O tom, že pasivní domy uspoří díky silné tepelné izolaci, vzduchotěsnosti, kvalitním oknům a chytrému větrání s rekuperací až 90 % energie za vytápění, slyšel už každý druhý Čech. „Zatímco v Čechách jsme stále na začátku, v Rakousku je pasivní dům standard,“ říká ředitel Centra pasivního domu Jan Bárta. A dodává: „V Čechách stojí již sto pasivních domů a v následujících dvou letech v nich bude podle našich průzkumů bydlet již přes pět set rodin“. Novým impulsem pro větší rozšíření pasivních domů se stal také dotační program Zelená úsporám, který domácnostem poskytuje 250 tis. Kč na stavbu rodinného domu v pasivním standardu.

„Úsporné domy budou podle mě čím dál důležitější, není to móda, ale jediná možná cesta,“ míní majitel pasivního domu pan Otakar Jiránek.

Dovědět se jak na pasivní domy od zkušených architektů, projektantů a techniků můžete i vy. Stačí navštívit jeden z bezplatných seminářů, které jsou v měsíci dubnu pořádány Centrem pasivního domu v Brně. První se uskuteční 22. dubna 2010 v Ditrichštejnském paláci na Zelném trhu pro širokou veřejnost a druhý 23. dubna 2010 je určen již pro ty, kteří vlastní projekt pasivního nebo nízkoenergetického domu a chtějí jej zhodnotit od stavebních odborníků. Kapacita seminářů je omezena.

Pro zájemce o osobní poradenství je od 13. – 17. dubna 2010 otevřena poradna o pasivních domech přímo na stavebním veletrhu IBF na brněnském výstavišti, kde bude mít Centrum pasivního domu v pavilonu V vlastní stánek (č. 2). Všechny informace o chystaných akcích je možné získat na webových stránkách organizace (www.pasivnidomy.cz).

Semináře a poradenství jsou poskytovány v rámci projektu Síť center pasivního domu, který je vytvořen za finanční podpory Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí.

Zdroj:  Centrum pasivního domu