Pojďme dělat město nebo ves, vyzve konference

18156451 1157919091020583 6347651410116104631 o
Zdroj: Pojďme dělat město, z.s.

Konference Pojďme dělat město nebo ves si dává za cíl propojovat komunální politiky s odbornou veřejností z praxe i z řad studentů doktorského studia. K účasti jsou vyzváni doktoranti s příbuznými výzkumy, architekti činní v pozicích městských/obecních architektů, zástupci neziskových organizací pečujících o prostředí a komunální politiky a úředníky.

Po prvním ročníku ve Žďáře nad Sázavou, který se zaměřoval na „dobré zadání“ organizuje spolek Pojďme dělat město 2. ročník. Ten se uskuteční 16. září v Praze a s následným workshopem 17. září v Dolních Břežanech. Nosným tématem bude „role městského architekta“. Zaměření bude opět spíše na menší města a obce.

První den v dopoledním bloku vystoupí s hlavními přednáškami vystoupí: Jakub Chuchlík s odborným pohledem na práci architekta; ideál však často naráží na procesní výzvy zařazení architekta do městského úřadu, o kterém bude mluvit Jan Horký; ukotvení koncepčního rozvoje města v politické realitě samospráv se bude věnovat Vojtěch Franta; spolupráce městského architekta s veřejností bude tématem pro duo Luboš Klabík a Tomáš Klapka.

V odpoledním bloku vystoupí řada (především) městských architektů s konkrétními příklady dobré praxe ze svých měst. Sledujte náš Facebook nebo se zaregistrujte do našeho newsletteru a nic vám neunikne. Druhý den proběhne workshop „Funkční náměstí“ v Dolních Břežanech. Účastníci by si měli odnést vlastní plán, jak postupovat při přípravě zadání, realizaci i následném oživení tohoto typu veřejného prostoru. Odpoledne nás pak místní starosta Věslav Michalik provede po Dolních Břežanech.

Cílem konference Pojďme dělat město je

  • Vytvořit prostor pro vytváření vztahů mezi uživateli, správci a tvůrci veřejného prostoru.
  • Šíření informací jak přistupovat k tvorbě a užívání veřejného prostoru.
  • Rozšiřování vědomostí.

Konference je určená pro

  • architekty, urbanisty a krajináře;
  • města a obce, zejména pracovníky odborů rozvoje a stavebních úřadů;
  • politiky a aktivní občany.

Kompletní program a registraci naleznete na webových stránkách. Čtvrteční konference se dá zúčastnit fyzicky anebo i on-line.

red