Podobu Pankráce v Praze pomůže určit architektonická soutěž

Podobu Pankráce v Praze pomůže určit architektonická soutěž

Podobu pankrácké pláně v Praze pomůže určit architektonická soutěž. Na jejím vypsání se shodly Komora architektů, Institut plánování a rozvoje Praha (IPR) a developer, firma Central Group, která pozemky na Pankráci vlastní. Informovali o tom dnes zástupci IPR.

Podoba Pankráce, kde se tyčí výškové budovy, vyvolává u veřejnosti několik let rozporuplné reakce. V lokalitě by měly vyrůst především bytové domy s obchody a restauracemi. Mezi budovami vznikne veřejnosti přístupný park.
    
„Znepokojení občanských iniciativ i památkářů lze v takto exponované lokalitě očekávat u jakéhokoli stavebního projektu, proto je vhodné zamýšlenou výstavbu připravovat formou architektonické soutěže,“ uvedl šéf IPR Tomáš Ctibor. Cílem je podle něj budovami dotvořit rozdrobené panoráma pankrácké pláně.
    
Návrhy jedenácti architektonických ateliérů posoudí porota sestavená z architektů, památkářů a zástupců akademické sféry. Zasednou v ní například architekti David Vávra a Adam Gebrian nebo děkan Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci Zdeněk Fránek. Soutěž budou dozorovat památkáři z magistrátu i Národního památkového ústavu. Výsledky budou známy začátkem října.

Zdroj: ČTK

Foto: Petr Novák, Wikipedia

RubrikySoutěže