WNB banner Brick20

Soutěž o nejlepší cihlové stavby z celého světa jde do finále

Cílem mezinárodní soutěže Wienerberger BrickAward, která se koná každé 2 roky, je vyzdvihunout výjimečná architektonická díla, stavby, jejich autory a také ukázat, jak zajímavá a unikátní může architektura využívající pálenou hlínu být.

V červnu 2020 měly být výsledky soutěže BrickAward slavnostně vyhlášeny již podeváté, nicméně vzhledem ke koronaviru byla tato událost odložena. Bude se konat 23. září 2020 od 18.00 a poprvé v historii půjde o digitální slavnostní ceremoniál. Přenos z galavečeru bude přístupný veřejnosti a pro jeho sledování stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář, na základě kterého obdržíte odkaz ke sledování celého přenosu.

Zaregistrujte se na sledování celého přenosu

Soutěž je otevřena široké řadě cihelných staveb, od použití klasických cihel, po lícové obkladové zdivo, pálené střešní tašky až po kreativní užití keramické dlažby. Podmínkou soutěže není využívání stavebních materiálů Wienerberger, Letošní vítěze vybírá nezávislá porota renomovaných odborníků složená z pěti architektů z pěti různých zemí.

Celkem se o vítězství v ročníku 2020 ucházelo 644 projektů od 520 architektů z 55 zemí. Předběžná porota vybrala na svém závěrečném zasedání 50 nejlepších a nejzajímavějších staveb. 50 finalistů Brick Award 2020, jejich fotografie a základní popis jsou zveřejněny na www.brickaward.com. Ocenění BrickAward proběhne v 5 různých kategoriích, oceněna bude i hlavní cena „Grand Prize“ a jedna speciální cena.