Zateplovací systém Baumit open

Zateplovací systém Baumit open – pro fasády, které dýchají

Společnost Baumit odstartovala v dubnu produktovou kampaň na podporu svého difuzně otevřeného zateplovacího systému Baumit open.

Zmíněná kampaň nabízí systémové řešení zateplení včetně jeho výjimečné vlastnosti regulovat v interiéru vlhkost vzduchu i jeho teplotu. Těmito unikátními vlastnostmi je zateplovací systém Baumit open cestou ke zdravému bydlení.

Dlouholetá praxe v zateplovacích systémech, podpořená navíc cennými daty a současnými poznatky z rakouského výzkumného centra Baumit Viva Research Park, jednoznačně prokazují, že stabilní teplota a optimální vlhkost vzduchu uvnitř místnosti jsou rozhodujícími parametry pro požadovaný komfort bydlení. Je vědecky ověřeno, že běžná čtyřčlenná rodina vyprodukuje až šest litrů vodních par denně, které je potřeba efektivně z místnosti odvést a zamezit tak, zejména v zimním období, jejich kondenzaci v konstrukci stavby. Se zvýšenou vlhkostí se však, z mnoha důvodů, potýkají jak novostavby, tak i a starší rodinné domy.

Právě z těchto důvodů je v aktuální produktové kampani Baumit základním tématem účinná paropropustnost zateplovacích systémů, která dokáže kvalitu vnitřního klima efektivně regulovat. Výsledkem doporučeného systémového řešení zateplení je poté zajištění optimální teploty v letních, ale i zimních obdobích, včetně udržení příznivé vlhkosti vzduchu pro zdravé mikroklima. Zateplovací systém Baumit open, určený na vlhké i mírně zasolené zdivo, dokáže díky vysoce difuzně otevřeným deskám zkrátit běžnou dobu vysychání až o 60 % a zabránit tak kondenzaci vlhkosti ve stěnách.

Vedle toho může, volbou vhodného zateplovacího systému Baumit, dojít také k úspoře nákladů na topení ve výši až 50 %. Nezanedbatelná je rovněž schopnost systémů eliminovat tepelné mosty v konstrukci, které zvyšují riziko vzniku plísní v interiéru.

Aktuální kampaň společnosti Baumit, která potrvá až do 31.12. 2019, přináší investorům nejen komplexní řešení fasády s kvalitním zateplením, ale nabízí také významné benefity v podobě cenového zvýhodnění či prodloužené délky záruky. V případě objednání uceleného zateplovacího systému Baumit open nebo Baumit Star EPS je možné získat zvýhodnění ceny ve výši 21 % a po dobu kampaně využít rovněž na uvedené systémy mimořádnou prodlouženou záruku nad rámec legislativních požadavků v délce 60 měsíců. Navíc, pokud investor objedná minimálně 100 m2 zateplovacího systému, má zajištěnou dopravu v ČR zdarma.

Pro zájemce o zateplení rodinných domů z řad investorů vytvořil Baumit v rámci kampaně speciální webovou mikrostránku www.baumit.cz/akce, která detailně představuje zmíněný zateplovací systém. K dispozici je zde rovněž kalkulátor a registrační formulář pro získání voucheru na cenové zvýhodnění. Na stejném místě najdou stavitelé také doporučení, kde spolehlivě nakoupit a získat veškeré potřebné informace, tedy mapu doporučených prodejních míst.

„Naše produktová kampaň na podporu difuzně otevřeného zateplovacího systému potrvá až do konce letošního roku a bude navíc marketingově podpořena v rádiích, outdoorovou i on-line reklamou a samozřejmě také na našich sociálních sítích,“ vysvětlil rozsah kampaně Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r.o.

Zdroj: Baumit