Realizace zateplení s keramickým a dekorativním obkladem

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Běžné zateplovací systémy umožňují různé povrchové úpravy. Co ale dělat v případě, pokud je požadavkem finálního povrchu domu keramický dekorativní obklad? Baumit nabízí řešení v podobě zateplovacího systému Baumit Ceramic.

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Příprava povrchu nevyžaduje žádnou speciální péči, je však důležité dosažení bezchybné soudržnosti všech vrstev.

To předpokládá zajištění bezprašného, rovného a především vlhkosti zbaveného povrchu. Jako izolant umožňuje zmíněný zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem využít nejen minerální vatu, ale také polystyren (EPS-F).

Baumit Ceramic řez fasádou
Řez fasádou:
1 Keramický obklad
2 Baumit Ceramic F – cementová spárovací hmota
3 Baumit Baumacol FlexTop – flexibilní lepidlo na obklady a dlažby
4 Baumit StarContact – lepicí a stěrková hmota s vysokou přídržností
5 Baumit KeraTex – sklotextilní síťovina pro výztužnou vrstvu
6 Baumit StarTherm – šedé objemově stabilizované fasádní desky z polystyrenu
7 Baumit S – hmoždinky s ocelovým šroubovacím trnem |

Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků.

Baumit Ceramic je určen především tam kde je podkladem běžné zdivo monolitický nebo prefabrikovaný beton.

Právě tyto produkty ve spojení se zateplovacím systémem Baumit Ceramic prošly náročnými certifikačními testy a při dodržení technologického postupu lepení se na celek vztahují odpovídající pětileté záruční podmínky ze strany společnosti Baumit.

https://baumit.cz/reseni/zateplovaci-systemy/baumit-ceramic