Partneři sekce:

Ticho a čistý vzduch v jedné desce

Ticho a čistý vzduch v jedné desce

Sádrokartonové desky jsou technologicky stále dokonalejší. Posední novinkou na trhu je Modrá akustická deska od společnosti Rigips obohacená o technologii Activ´Air.

Rigips neustálým vylepšováním vlastností sádrokartonových desek reaguje na zvyšující se nároky na stavební materiály a tím i na kvalitu bydlení. Modrá akustická deska, která velmi účinně snižuje vzduchovou neprůzvučnost konstrukcí, je již delší dobu vyhledávaným materiálem pro realizaci příček, podhledů či předstěn v interiérech. Nyní Rigips tuto desku obohatil o technologii Activ´Air, která trvale neutralizuje až 70% formaldehydu z ovzduší a vytváří tak čistý vzduch v interiérech. Formaldehyd je nejčastěji se vyskytující těkavá organická látka obsažená např. v nábytku, kobercích, textiliích a jiném bytovém zařízení nebo také v čisticích prostředcích a cigaretovém kouři. Složka Activ´Air tuto nepříjemnou látku způsobující často zdravotní potíže neutralizuje, tj. přeměňuje ji na neškodné inertní látky, která už dále ovzduší neznečišťují.

Modrá akustická deska Activ´Air v sobě nyní spojuje nejvyspělejší technologie v oblasti sádrokartonu. Kromě významného zlepšení akustiky a vnitřního ovzduší propůjčuje konstrukcím i požární odolnost. To ji předurčuje k tomu, aby se stala ještě vyhledávanější alternativou ke zděným příčkám, neboť sádrokartonové konstrukce se realizují rychlejší suchou cestou, nezatěžují nosnou konstrukci budovy a díky své malé tloušťce navíc ušetří více místa a tím zvětší cennou podlahovou plochu. Zákazníci jistě ocení také fakt, že její cena se přidáním složky Activ´Air nijak nezvýší. Zájemci ji budou moci pořídit za stejnou cenu jako původní Modrou akustickou desku a přitom získají sádrokarton s podstatně vylepšenou recepturou a tím i lepšími vlastnostmi.

Nová Modrá akustická deska:

  • Účinně snižuje hluk
  • Je odolná proti po žáru
  • Čistí vzduch v interiéru

Více informací na www.rigips.cz    

ZDROJ: PR článek divize Rigips, SGCP CZ