Partneři sekce:

Pevné a přesné hrany sádrokartonových konstrukcí

Pevné a přesné hrany sádrokartonových konstrukcí

Rigips, s.r.o., přední dodavatel systémů suché vnitřní výstavby, přináší hranové systémy No Coat® pro pevné a odolné rohy, hrany a kouty sádrokartonových konstrukcí. Součástí hranového systému je i nový sádrový práškový tmel Rifino Top.

Systém No Coat® je celosvětově prověřený systém zpracování hran sádrokartonových konstrukcí, který usnadní rekonstrukce i výstavbu nových domů. Díky systému No Coat® budou rohy i kouty sádrokartonových konstrukcí dokonalé, odolají silným nárazům a navíc je lze vytvořit v rekordně krátkém čase.

Vysoce pevné zkosené kopolymerové jádro pásků a lišt zajišťuje trvanlivost, pružnost i pevnost a nedá šanci vzniku prasklin. Se systémem No Coat® odpadá zdlouhavé napojování a zkracují se dokončovací práce. Garantována je velká úspora jak finanční, tak časová a navíc i materiálu.

Na vnitřní a vnější hrany je určena páska Ultra Flex. Páska je ideální pro použití u jakýchkoliv i netypických úhlů, odpadá napojování u větších délek, široké okraje pásky zakryjí i větší nerovnosti hran a nedokonalé sesazení sádrokartonových desek.

Pro vnější rohy, jako jsou okenní rámy, hrany kolem dveřního otvoru, snížené podhledy a ochranné lemování hran, se používá lišta L-Trim. S pomocí lišty lze docílit absolutně přesný roh v úhlu 90°, montáž nevyžaduje další povrchovou úpravu, používá se minimální vrstva tmelení při snadné montáži v jednom pracovním kroku.

Vlastnosti systému No Coat®:

  • mnohem vyšší odolnost hran vůči silným nárazům
  • žádné praskání ani deformace hran při průhybu konstrukce
  • snadná montáž šetří čas – proti běžné praxi lze za stejnou dobu namontovat 4-5x více metrů lišt při dosažení lepších estetických výsledků absolutně rovné, přímé linie na hraně s jakýmkoliv vnitřním nebo vnějším úhlem
  • systém zakryje malé nepravidelnosti a nedokonalosti podkladu, takže odpadá zapravování hran před montáží.

Nový práškový tmel Rifino Top

Rigips společně se systémem No Coat® uvádí na trh i nový sádrový  tmel Rifino Top. Práškový tmel je určen ke kompletnímu tmelení spár sádrokartonových desek s použitím výztužné pásky, pro finální tmelení i pro nový systém řešení hran, rohů a koutů. Tmel se vyznačuje vysokou pevností ve spárách, velmi dobrou brousitelností, hladkou strukturou povrchu a bílou barvou. Doba zpracovatelnosti je nejméně 45 minut.  Dostupný je v baleních: 5, 12,5 a 25 kg.

Zdroj:  Rigips, s.r.o.

RubrikyPříčkyŠtítky