Další ročník Beton University je již za námi!

Beton University Brno

Již 9. rokem jsme se mohli společně setkat na seminářích Beton University, vzdělávacích akcí pod vedením společnosti Českomoravský beton, a.s.

Jarní semináře odstartovaly v hlavním městě, v Praze, s novým seminářem Konstrukce a betony pro jejich zhotovení I., který byl orientovaný na různé druhy betonu tak, jak je potřebují investoři, projektanti a zhotovitelé. Semináře pokračovaly v Ústí nad Labem, kde si zájemci mohli vyslechnout seminář na téma Beton – rizika vad a poruch, zaměřující se na faktory, které ovlivňují kvalitu provedení betonových konstrukcí a jejich životnost. Tento samý seminář zakončil jarní blok seminářů Beton University v Ostravě.

Zahájení podzimních seminářů Beton University proběhlo v Brně, které se zároveň pyšní nejvyšší účastí. Seminář Konstrukce a betony pro jejich zhotovení I. v Brně navštívilo přes 240 účastníků a všichni přednášející byli doprovázeni zaslouženým potleskem. Účastníci se seznámili s druhy a specifikacemi betonu, vlastnostmi betonu zkoušených v laboratoři, zkoušením betonu, výrobou betonu a legislativou, betony a cementy pro masivní konstrukce a byly představeny praktické příklady realizace těchto masivních konstrukcí.

Rovněž zazněla přednáška na téma skořepinové a tenkostěnné konstrukce, vhodné betony pro jejich zhotovení a jejich praktické příklady. Na závěr byly prezentovány betony z nabídky skupiny Českomoravský beton. Tento pestrý seminář budete moci navštívit i v následujícím roce.

Druhý seminář s názvem Beton – rizika vad a poruch zazněl v Plzni, a nově také v Táboře, kde sklidil velký úspěch značným počtem příchozích zájemců. Zde se účastníci mohli obeznámit s problematikou vad a poruch především v oblasti vlivu prostředí z pohledu chemických reakcí, s volbou betonu, jeho přepravy, ukládání a ošetřování.

Dále byly zmíněny vady a poruchy betonových konstrukcí a jejich trvanlivost, problematika těsnění trhlin pomocí speciálních přísad do betonu, bednění a v neposlední řadě také vady a poruchy průmyslových podlah a dopravních staveb. Tento posluchači oblíbený seminář proběhl letos naposledy, ale již nyní se společně můžeme těšit na zcela nové téma, které odstartuje během jarních seminářů Beton University 2019.

Podzimních seminářů se celkem zúčastnilo přes 500 účastníků a my děkujeme všem, kteří se dorazili vzdělávat. Doufáme, že se v příštím, již 10. ročníku Beton University, sejdeme opět v hojném počtu. Následující semináře proběhnou začátkem roku 2019, a to konkrétně 28. 2. v Českých Budějovicích, 14. 3. v Praze a 21. 3. v Ostravě.

Více informací o seminářích naleznete na www.betonuniversity.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Českomoravský beton

RubrikyCement a beton, Události