Partneři sekce:
  • SCHELL

Komfortní systém řízeného větrání Zehnder

Komfortní systém řízeného větrání Zehnder

Jedině kombinací kvalitní větrací jednotky a hygienických zdravotně nezávadných rozvodů vzduchu přinese investice do systému větrání kýžené přednosti jako trvalý přívod čerstvého vzduchu, úspory nákladů na vytápění 30-50%, odstranění vlhkosti a plísní, odstranění průvanu a snížení prašnosti stejně jako zvyšování hodnoty stavby.

Větrací jednotka Zehnder ComfoAir 350 patří k nejmodernějším rekuperačním jednotkám pro rodinný dům, spojující vysokou účinnost a spolehlivost s jednoduchou obsluhu a údržbou.

Její vysokou kvalitu podtrhuje certifikát od uznávaného institutu „Passivhaus“. Je standardně vybavena výkonnými EC ventilátory s max.průtokem 370 m3/h a nízkou spotřebou energie a protiproudým výměníkem tepla s vysokou účinností rekuperace až 95%. Má rozměry 851x702x572 mm, hmotnost 39 kg a energetickou účinnost 0,29 Wh/m3.

Certifikát „Passivhaus“

Průměrná spotřeba el. energie  je velice nízká – ca. 850 Kč za 1 rok! Díky úspoře nákladů na vytápění rekuperací tepla se systém větrání mnohonásobně vyplatí. Celkové provozní náklady větrací jednotky při doporučené výměně filtrů 1x za rok (v ceně 1.300 Kč ) jsou pouhých ca. 2.150 Kč/rok. Volitelné příslušenství zahrnuje entalpický výměník až s 70% rekuperací vlhkosti, elektrický a teplovodní předehřev, zemní výměník, chladící jednotku a  bezdrátový ovladač.

Vysoušení vzduchu a sesychání dřevěných výrobků v zimním období odstraňuje entalpický výměník Zehnder, který dokáže ve srovnání s výměníkem tepla předávat z odváděného vzduchu do přiváděného čerstvého vzduchu nejenom teplo, ale taktéž vysoký podíl (až 60-70%) vzdušné vlhkosti a tak pasivně, bez dodatečné elektrické energie pomáhat optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v rodinném domě.

Hygienický, zdravotně nezávadný rozvod vzduchu od firmy Zehnder s extrémně hladkým vnitřním povrchem potrubí „Clinside“ zabraňuje usazování nečistot a výrazně usnadňuje jeho čištění, což bylo nedávno potvrzeno i certifikátem Hygienického institutu SKZ.

Vlnitý vrchní povrch potrubí přispívá k jeho vysoké stabilitě a odolnosti vůči běžnému namáhání na stavbě, zároveň však dává potrubí potřebnou pružnost a umožňuje rychlou a nenáročnou montáž s malými poloměry ohýbání. Díky tomu se ventilační potrubí Zehnder přizpůsobí každé situaci.

Vyrábí se jak kulaté trubky o průměru 50, 75, 90 a 110 mm, tak ploché trubky o výšce 51 mm vhodné pro položení na beton do vrstvy izolace nebo k instalaci do podhledů.

Pro více informací kontaktujte:
Zehnder Group Czech Republic s r.o.,
Pionýrů 641,
391 02 Sezimovo Ústí II,
T: 383 136 222, 731 61 70 70,
E-mail: info@zehnder.cz ,

www.zehnder.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s r.o.

–>–>