Energetický štítek HELUZ vám to spočítá
Galerie(2)

Energetický štítek HELUZ vám to spočítá

Vhodně zvolený typ obvodového zdiva, tloušťka tepelné izolace podlahy a stropu, kvalita oken, způsob větrání a vytápění může vést k významným úsporám energie. Odborníci i laici si nyní mohou energetickou náročnost budov z cihelných bloků snadno spočítat prostřednictvím programu Energetický štítek, který na svých internetových stránkách spustila společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Aplikace zařadí zvolený objekt do příslušné kategorie energetické náročnosti, znázorní tepelné ztráty a vypočte orientační náklady na vytápění.


Jedná se o zjednodušený kalkulační on-line nástroj určený k individuálním výpočtům pro budovy s obvodovým zdivem od firmy HELUZ. Zájemce navolí jednotlivé parametry, jako jsou lokalita stavby, převažující vnitřní teplota, objem objektu, typy použitých ochlazovaných konstrukcí, typ paliva a další.

Program pak zařadí danou budovu do kategorií A, B, C nebo do více energeticky náročných kategorií D, E, F či G. Dále v procentech vyjádří tepelné ztráty způsobené jednotlivými ochlazovanými konstrukcemi objektu a vyčíslí i roční spotřebu energie a náklady na vytápění při použití různých druhů paliv.

Zkušenější uživatelé si z tohoto programu mohou odvodit i zákonitosti pro návrh budoucí stavby, např. jaké zvolit zdivo, jakou použít tloušťku tepelné izolace podlahy a stropu, jak vybrat okna či větrací systém. Program pomůže i těm, kdo se chystají k rekonstrukci stávajícího objektu.

Program umístěný na webových stránkách www.heluz.cz pod názvem Energetický štítek nabízí i další užitečné informace, například odkaz na stránky s aktuálními cenami jednotlivých druhů paliv.

Více na http://www.heluz.cz/index.php?html_id=1004000&menu_id=0.