Kvalitní a stylové barevné podlahy
Galerie(6)

Kvalitní a stylové barevné podlahy

Partneři sekce:

Pro moderní architektonické řešení podlahy v interiérech rozšířila v letošním roce skupina Českomoravský beton typovou řadu litého cementového potěru o CEMFLOW®Look, který je ideálním východiskem pro barevné řešení podlahy v interiéru. Architektům a investorům tak bez ohledu na velikost interiéru umožňuje při realizaci odvážných představ vtisknout do prostoru svou individualitu.

Skupina Českomoravský beton jako první uvedla na trh v ČR v oblasti transportbetonu litý cementový potěr pod obchodní značkou CEMFLOW®. Tento produkt je díky unikátní receptuře objemově stálý, s maximální hodnotou smrštění 0,5 mm/m při zachování vysoké tekutosti směsi. Zjednodušeně řečeno, tento stavební materiál v sobě spojuje aplikační výhody anhydritového potěru s výhodami cementových výrobků. Své využití tak nachází při realizaci podlahy, kde je díky zvýšené vlhkosti nutné použít právě cementový výrobek. Ukazuje se však, že mnoho stavebníků oceňuje nejen rychlost realizace a univerzálnost použití, ale zejména zrychlení pokládky nášlapných vrstev, a tím celkové zkrácení doby výstavby. Navíc jsou možné další aplikace pro úpravy povrchu.

Zajímavé řešení nabízí typ CEMFLOW®Look, který dokáže splnit i náročné požadavky architektů a investorů na barevný design podlah v interiérech. Po aplikaci tohoto typu litého cementového potěru a vyzrání se podlaha obrousí až na viditelné zrno a po zahlazení případných pórů se napustí transparentním bezbarvým krystalizačním přípravkem pro vytvrzení povrchu. Povrch je pak chráněn proti usazování mikroorganismů a lze jej normálně čistit.

V případě zájmu lze potěr probarvit na barevnou škálu dle vzorníku a po té provést vytvrzení povrchu. Vznikne tak otěruvzdorný, vysoce dekorativní povrch s přirozenou strukturou betonu v řezu, což je velmi zajímavé pro moderní architektonická řešení.

V budoucnu může tento systém řešení dokonce nahradit používání dlažeb či litých finálních stěrek, stejně jako je tomu v zahraničí. Toto ojedinělé architektonické řešení bylo použito například při rekonstrukci prostorů Ústavu designu Fakulty architektury ČVUT či Bílkovy vily na pražských Hradčanech.

CEMFLOW Look, potěr, barevná podlaha

Cemflow® se na stavbu dopravuje autodomíchávačem. Podle objednávky vám požadovaný typ a množství betonu zavezeme na stavbu, kde jej pomocí mobilních čerpadel uložíme na požadované místo do konstrukce. Při odborné ukládce a dodržení technologických zásad se mohou odběratelé těšit z perfektně rovného povrchu a potěru s parametry splňujícími přísné požadavky platných norem.

Závěrem je důležité mít na paměti, že klíčem k naplnění vysněné architektonické vize je úzká spolupráce všech zúčastněných stran na realizaci projektu – tedy zadavatele, architekta, projektanta, výrobce betonu a realizační firmy. Pouze je nutné dopředu specifikovat, co je pro danou konstrukci a výsledný povrch betonu nejlepší.

CEMFLOW Look, potěr, barevná podlaha

Uvedené stavební materiály vyvinula skupina Českomoravský beton, člen HeidelbergCement Group, která již přes 20 let působí na trhu stavebních hmot v České republice. V případě zájmu o konkrétní barevné řešení podlahy neváhejte kontaktovat přímo výrobce.

Více informací a kontakty naleznete na www.cemflow.cz.

–>–>