Partneři sekce:
  • Prefa

Řešení pro historické střechy na veletrhu Památky 2015

Řešení pro historické střechy na veletrhu Památky 2015

Pálená taška patří k nejdéle používaným střešním krytinám na světě. Pálené střešní tašky německé značky CREATON, která se vyrábí již více než 130 let proto nemohly chybět na veletrhu Památky 2015 v Praze.

Veletrh PAMÁTKY 2015 vsadil i letos na vyhraněnost, rozšíření interaktivních ukázek i rozmanitou skladbu vystavovatelů. V prostorách Křižíkových pavilónů na Výstavišti v pražských Holešovicích se od 22. do 23. října 2015 prezentovali témata: rekonstrukce památkových souborů a objektů, jejich financování a současné využití a též odkaz našich předků a podpora řemesel.

Nejen do památkově chráněných zón

Společnost CREATON nabízí řešení, která střeše propůjčí punc nadčasovosti a zároveň získají souhlas památkářů. Své dobré jméno si značka na evropském trhu vydobyla díky široké nabídce nabízených modelů, kvalitě používaných surovin a neustálé modernizaci technologie výroby. „Naše společnost dlouhodobě přináší komplexní řešení pro obnovu střech v historických centrech měst za pomoci materiálů dneška. Veletrh Památky pro nás přestavuje příležitost prezentovat naši kompetenci v oblasti rekonstrukcí střech historických objektů,“ vysvětluje Pavel Kaderka, technický manažer Creaton.

Společnost představila odborné i široké veřejnosti sortiment pálené střešní krytiny Creaton i vláknocementové krytiny Eternit.

Nadčasová bobrovka

Památkové úřady schvalují použití bobrovky jako tradiční krytiny v památkově chráněných zónách. Na výběr je nejen provedení Bobrovka Klasik (kulatý řez pro šupinové krytí) nebo Ambiente (segmentový řez pro korunové krytí), ale také široká nabídka netradičních tvarů včetně možnosti výroby požadovaného tvaru přímo na zakázku (konvexní či konkávní Bobrovka). Bobrovky umožňují elegantně řešit detaily střechy jako arkýře, volská oka, vykrývaná úžlabí, věžičky apod.

Moderní taška připomínající původní prejzovou krytinu

Pro historické objekty má firma CREATON v nabídce vysoce kvalitní střešní tašku ANTICO, která svým tvarem i vzhledem připomíná původní prejzovou krytinu, ale díky její moderní drážkové konstrukci je maximálně přizpůsobena dnešním technickým požadavkům pro pokládku krytiny na sucho. Díky propracovanému systému vodních drážek umožňuje pokládku již od sklonu 12° s vhodnou doplňkovou hydroizolační vrstvou (vodotěsné podstřeší). I při klasickém vzhledu krytiny lze tak díky modernímu vypracování konstrukce tašky zajistit dostatečnou těsnost a odvod srážkové vody ze střešní plochy.

Věčný vláknocement

Tradičním a zároveň znovu objeveným materiálem, který se uplatňuje na střechách i fasádách budov, je vláknocement. Krytina Eternit umožňuje vytvářet způsobem pokládky rozmanité vizuální efekty. Pro prostorově složité úseky střechy, jako jsou štíty, vikýře a komíny, je vhodné německé krytí. Francouzské krytí zase představuje více než 100letou tradici s klasickým a zároveň originálním vzhledem.