Pálená taška

Partneři sekce:
  • Prefa

Wienerberger zve všechny investory, partnery i odbornou veřejnost na své expozice v rámci veletržní sezóny 2020. Novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se nákupu i použití keramických stavebních materiálů Wienerberger jsou právě nyní připraveny na veletrzích For Pasiv, Střechy Praha a na Stavebním veletrhu Brno 2020.

Společnost BRAMAC střešní systémy spol. s. r.o. zaznamenala počátkem února významný úspěch na největším veletrhu v oboru střech v České republice a střední Evropě, veletrhu Střechy Praha 2017. Výrobce se stal vítězem soutěže Zlatá taška 2017. Odbornou porotu zaujala jeho novinka, střešní taška Classic Protector PLUS. Na slavnostním galavečeru v hotelu Clarion převzal ocenění ředitel společnosti, Mag. Gerald Resch, MBA.

Pálená taška patří k nejdéle používaným střešním krytinám na světě. Pálené střešní tašky německé značky CREATON, která se vyrábí již více než 130 let proto nemohly chybět na veletrhu Památky 2015 v Praze.

Hodnotit krytinu z hlediska estetického je nesnadný úkol, nejen pro odborníky, ale rovněž pro laiky. Tento poznatek vychází z prosté úvahy – každý jsme jedinečný a máme svůj vlastní pohled.

Velkoformátová keramická krytina Balance zaujme vyvážeností svých proporcí a atraktivním tvarem. Jedná se o nejoblíbenější krytinu ve tvaru klasické vlny od německého výrobce Creaton u nás. Tvar ale není to jediné, čím poutá pozornost.

Bydlení v historických centrech měst láká svou nezaměnitelnou atmosférou. Má však svá pravidla, hlavně když jde o stavební zásahy v památkové zóně. Právě střecha je často předmětem sporů mezi památkovými úřady a investory – úřady mají své požadavky, investoři zase představy. Společnost EBM Co. nabízí řešení, která střeše propůjčí punc nadčasovosti a zároveň získají souhlas památkářů.

Společnost EBM Co. přináší na trh novinku z dílny německého výrobce Creaton. Do sortimentu střešní krytiny přibyl model Titania – rozměrově přesná velkoformátová posuvná taška, kterou si oblíbí investoři i pokrývači. Je výhodná pro svoji rychlou montáž, nízkou spotřebu materiálu a příznivou cenu.

Kostel svatého Augustina v Syrovicích u Brna se po mnoha desetiletích dočká nové střechy. Ta původní sloužila svatostánku předlouhých sto let, nyní však nastal čas na její výměnu. Z finančních důvodů je rekonstrukce rozdělená do několika etap, takže nová krytina se pokládá postupně na jednotlivých částech střechy oddělených úžlabím.