Partneři sekce:
  • Prefa

Rekonstrukce střech

Rekonstrukce střech

Systém rekonstrukce střech s využitím pravých pálených tašek TONDACH nabízí hned několik výhod. Tradiční český výrobce dodává komplexní střešní systémy včetně všech potřebných doplňků. Díky posuvnosti tašek se nabízí možnost využití původního laťování, což značně usnadňuje pokládku a šetří čas i peníze. Pálené tašky jsou staletími prověřeným přírodním materiálem a zaručují životnost nové střechy na několik generací.

Vhodný čas na rekonstrukci střechy

Chystáte se k rekonstrukci střechy a nevíte, co vás čeká a kde začít? Určitě byste si nejprve měli rozmyslet, v jakém okamžiku se do rekonstrukce střechy pustit. Většinou o renovaci uvažujeme v souvislosti s řešením využití půdního prostoru a se zateplením objektu. Jedná se o investici, která se vrací v současných rychle rostoucích cenách energie velmi rychle. Investice do nemovitosti, řešení nových nároků na bydlení a zároveň zhodnocení svého majetku – to je současný trend nejen v ČR, ale i v celé Evropě. O rekonstrukci střechy tak uvažujte i jako o zhodnocení ceny nemovitosti. Kromě samotné střechy zvažte také instalaci solárního systému, který hodnotu domu ještě dále zvýší a vám pomůže snížit náklady na provoz domácnosti.
 

Jaký typ střešních tašek je pro rekonstrukci nejvhodnější?

Většina starších střech v ČR má tradiční pálenou tašku, tudíž výměna má i svoji logiku. Při dnešním výběru typů a barev pálených tašek je možné střechu pojmout jak klasickým způsobem s tradičním designem a režnou – cihlovou barvou, tak i s velmi odvážným a moderním designem. Nejvýhodnější typ tašek pro rekonstrukce střech jsou tzv. posuvné tašky. Ty vynikají jednoduchostí pokládky, a tedy i její rychlostí. Střešní tašky tak není nutné tzv. zkracovat při nepřesné délce krokví, což u starších domů, stavěných svépomocí, či historických objektů bývá pravidlem.

Nejčastější chyby při renovaci střechy

Snaha co nejvíce ušetřit se někdy v některých případech nemusí vyplatit. U rekonstrukce střechy to platí dvojnásob. Šetření by rozhodně nemělo být na úkor kvality střechy, která chrání celý dům po desítky let. Vybírat bychom měli kvalitní značkové materiály a ověřené pokrývačské firmy. Důležité je použít i originální střešní doplňky dodávané přímo výrobcem. Pokud si nevíte s výběrem správných doplňků rady, odborníci TONDACH vám ochotně poradí.

Správné doplňky od TONDACH TUNING zlepší kvalitu střechy

Správná střecha se neobejde bez kvalitních pojistných hydroizolačních folií, které tvoří ochranu tepelné izolace pod krytinou například při zafouknutí polétavého sněhu či extrémních bouřkách nebo vichřicích. V místech pod hřebenem nebo v nárožích používáme celohliníkové nebo olověné pásy, které zároveň slouží jako odvětrání. Dále by pak součástí každé střechy měly být odvětrávací tašky nebo anténní prostupy. Tyto doplňky jsou stejně jako krytina keramické ve stejných barvách, proto nenarušují celkový ráz střechy. Navíc jsou dodávány i s těsnicími prvky při prostupu střechou. Jde o systémové řešení originálních, vyzkoušených doplňkových materiálů dodávaných firmou Tondach, která na funkčnost těchto doplňků (folie, plastové doplňky) poskytuje dodatečnou záruku 10 let, v případě kovových větracích pásů dokonce 33 let!

Nyní při nákupu střechy výrazně ušetříte! Společnost Tondach, největší český výrobce střešních krytin na našem trhu, připravila od 3. 9. do 16. 10. 2012 podzimní akci, při které získáte slevu až 40 %.

–>–>